Бензин та енергетика, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

На яких заправках українці ризикують отримати "бодягу"

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пальне, фальсифікат

    На деяких заправках українці ризикують отримати фальсифіковане пальне, використання якого загрожує серйозними ушкодженнями внутрішніх систем авто. Зокрема, це може призвести до руйнування фільтру та паливного насоса в баку. Найбільше ж ризикують заправитися контрафактом ті, хто купує пальне на невеликих АЗС далеко від великих населених пунктів.

    2374_7pdkovy4.jpg (50.42 Kb)

    Наприклад, одна з таких нелегальних мереж діяла у Києві та передмісті. Як повідомили у Бюро економічної безпеки (БЕБ):

    всього до мережі входило 8 заправок;
    орієнтовна вартість вилученого майна становить 9 млн грн.
    "АЗС працювали без касових апаратів, не мали жодних дозвільних документів та сертифікатів якості на пальне. Під час санкціонованих обшуків на 8 заправках детективи вилучили близько 15 000 літрів контрафактного пального, зокрема дизельного пального та бензину марки А-95, а також модульні станції для заправки автомобілів", – йдеться у повідомленні.

    Також було викрито виробництво контрафактного пального на одній з АЗС у тому ж Києві. Підробляли зловмисники дизпальне, а також бензин марок А-95 та А-92.

    За результатами обшуку вилучено близько 7 тонн контрафактного пального. Орієнтовна вартість вилученого складає півмільйона гривень.

    Де заправлятися, щоб не отримати бодягу

    Водночас експерти радять українцям, які проживають у малих населених пунктах, заправлятися на великих АЗС. Адже там ризик отримати неякісне пальне набагато менше.

    Річ у тім, що хоча "бодяги" в Україні і поменшало, повністю з ринку вона не зникла. Продають же фальсифікат переважно в невеликих населених пунктах.

    Як зрозуміти, що авто заправлено бодягою

    Визначити ж, що паливо неякісне, можна самостійно – не вдаючись до лабораторного аналізу. Зокрема, при регулярному використанні "бодяги":

    впаде потужність авто і воно не буде нормально їхати;
    авто погано запускатиметься;
    відбуватиметься постійна і глибока детонація, мотор дуже сильно трястиме;
    збільшиться витрата пального тощо.
    Що може статися з автомобілем, якщо заправляти його підробленим паливом

    В цілому ж неякісний бензин може завдати великої шкоди автомобілю. Наприклад, може зруйнуватися фільтр та паливний насос у баку. Способів "бодяжити" ж пальне безліч.

    Зокрема, для цього можуть занижувати октанове число, розповідають у Dexpens. Це призводить до нерівномірного згоряння пального у двигуні.

    Водночас октанове число можуть і штучно завищувати – що також негативно впливає на двигун. Зокрема, додають:

    спирти та ефіри. Що за високої їх концентрації у паливі – близько 10% – призводить до зростання витрати пального, а в спеку може спровокувати утворення повітряних пробок у системі подачі пального;
    ароматичні вуглеводні. Це призводить до збільшення кількості нагару. Крім того, негативно впливає на фільтр у баку, трубки паливної системи, різні ущільнювачі тощо.
    Ще один спосіб – збільшення вмісту в паливі сірки. У поєднанні з водяною парою, завжди присутньою при згорянні, вона призводить до виникнення сірчаної кислоти. Яка, зі свого боку, дуже негативно впливає на двигун.

    Нерідко в пальне додають воду. Взимку, зокрема, це може спровокувати замерзання вологи та блокування фільтра.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми