Бензин та енергетика, IT технології та телекомунікації, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як бути на зв'язку навіть під час блекаутів: назвали технології

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: світло, відключення, інтернет

    Росія продовжує завдавати ударів по енергоінфраструктурі України – зокрема атака 11 квітня призвела до повного знищення Трипільської теплоелектростанції (ТЕС) у Київській області, після чого "Центренерго" втратило 100% генерації. Загалом в Україні в різних регіонах застосовувалися графіки відключення електроенергії, що вплинуло також і на доступ людей до інтернету. Втім, бути на зв'язку навіть під час блекаутів можна, зокрема, використовуючи оптоволокну технологію xPON.

    8162_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)

    Про це повідомив голова Мінцифри Михайло Федоров. Він пояснив: вона вимагає "набагато менше енергії для підтримки роботи інтернет-мереж під час відключень".

    "Більшість провайдерів, які її використовують, можуть надати послуги впродовж 72 годин відсутності енергопостачання. Наприклад, у Харківській області в перші три дні знеструмлення в березні 99% користувачів із технологією xPon мали безперебійний доступ до інтернету", – йдеться в повідомленні.

    Інтернет без світла буде 72 години

    Раніше він розповідав, що для використання xPON у квартиру буде проведено оптоволокно. Живлення забезпечується через павербанк або інший пристрій з аналогічною функцією (наприклад, зарядну станцію). Час роботи – близько 72 годин.

    Як ще можна отримувати інтернет при блекауті

    Також є й інші технології. Зокрема:

    xDSL
    Потрібен мідний телефонний кабель (підійде від Укртелекому). Як і для інших технологій, необхідний павербанк або інший пристрій з аналогічною функцією. Час роботи – 4-8 годин.

    DOCSIS
    Для неї потрібний телевізійний кабель. Живлення також забезпечується через павербанк або інший пристрій з аналогічною функцією. Час роботи – 4-8 годин, але в окремих випадках може сягати близько 72 годин.

    FTTx
    Для її використання буде протягнуто оптоволокно до багатоквартирного будинку. Живлення забезпечується через павербанк або інший пристрій з аналогічною функцією. Час роботи – 4-8 годин, проте в окремих випадках він може становити близько 72 годин.

    Як підключитись

    Для підключення до енергозберігаючих мереж потрібно насамперед знайти відповідного провайдера і подати заявку на підключення. Щоб інтернет провели скоріше, краще поєднатися із сусідами, адже кожному провайдеру вигідніше підключати не одного, а відразу кілька абонентів.

    Коли ж інтернет проведуть, потрібно буде забезпечити автономну роботу інтернет-обладнання у квартирі чи приватному будинку. Для цього знадобляться:

    павербанк або інше джерело безперебійного живлення для Wi-Fi-роутера, а також терміналу PON (при необхідності);
    спеціальні кабелі, через які можна підключити ці пристрої до павербанку чи безперебійника.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми