Бензин та енергетика, IT технології та телекомунікації, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як бути на зв'язку навіть під час блекаутів: назвали технології

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: світло, відключення, інтернет

  Росія продовжує завдавати ударів по енергоінфраструктурі України – зокрема атака 11 квітня призвела до повного знищення Трипільської теплоелектростанції (ТЕС) у Київській області, після чого "Центренерго" втратило 100% генерації. Загалом в Україні в різних регіонах застосовувалися графіки відключення електроенергії, що вплинуло також і на доступ людей до інтернету. Втім, бути на зв'язку навіть під час блекаутів можна, зокрема, використовуючи оптоволокну технологію xPON.

  8162_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)

  Про це повідомив голова Мінцифри Михайло Федоров. Він пояснив: вона вимагає "набагато менше енергії для підтримки роботи інтернет-мереж під час відключень".

  "Більшість провайдерів, які її використовують, можуть надати послуги впродовж 72 годин відсутності енергопостачання. Наприклад, у Харківській області в перші три дні знеструмлення в березні 99% користувачів із технологією xPon мали безперебійний доступ до інтернету", – йдеться в повідомленні.

  Інтернет без світла буде 72 години

  Раніше він розповідав, що для використання xPON у квартиру буде проведено оптоволокно. Живлення забезпечується через павербанк або інший пристрій з аналогічною функцією (наприклад, зарядну станцію). Час роботи – близько 72 годин.

  Як ще можна отримувати інтернет при блекауті

  Також є й інші технології. Зокрема:

  xDSL
  Потрібен мідний телефонний кабель (підійде від Укртелекому). Як і для інших технологій, необхідний павербанк або інший пристрій з аналогічною функцією. Час роботи – 4-8 годин.

  DOCSIS
  Для неї потрібний телевізійний кабель. Живлення також забезпечується через павербанк або інший пристрій з аналогічною функцією. Час роботи – 4-8 годин, але в окремих випадках може сягати близько 72 годин.

  FTTx
  Для її використання буде протягнуто оптоволокно до багатоквартирного будинку. Живлення забезпечується через павербанк або інший пристрій з аналогічною функцією. Час роботи – 4-8 годин, проте в окремих випадках він може становити близько 72 годин.

  Як підключитись

  Для підключення до енергозберігаючих мереж потрібно насамперед знайти відповідного провайдера і подати заявку на підключення. Щоб інтернет провели скоріше, краще поєднатися із сусідами, адже кожному провайдеру вигідніше підключати не одного, а відразу кілька абонентів.

  Коли ж інтернет проведуть, потрібно буде забезпечити автономну роботу інтернет-обладнання у квартирі чи приватному будинку. Для цього знадобляться:

  павербанк або інше джерело безперебійного живлення для Wi-Fi-роутера, а також терміналу PON (при необхідності);
  спеціальні кабелі, через які можна підключити ці пристрої до павербанку чи безперебійника.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии
Amouage – это роскошный парфюмерный бренд, основанный в Омане в 1983 году. Его создание было инициировано Ее Высочеством Султаной Кабусом бен Саидом, ...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми