Бензин та енергетика, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Де сьогодні запроваджено графіки відключень світла

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: світло, відключення, Харківщина

  Українську енергосистему продовжують відновлювати після серії масованих атак із боку Росії. Зберігається важка обстановка в Харківській області, де для споживачів запроваджено графіки відключень світла. Також застосовуються обмеження споживання промисловості на Криворіжжі.

  11______500x317.jpg (39.64 Kb)

  Енергетики Укренерго на цьому фоні просять українців економно користуватися електроенергією. Особливо це стосується пікових годин споживання ввечері, коли припиняється генерація на сонячних електростанціях.

  "Енергосистема може безпечно працювати, тільки якщо в ній витримується баланс: споживання електроенергії = виробництво електроенергії. Зараз на шальці виробництва значно менше електроенергії, ніж було ще до атаки (мається на увазі атака 11 квітня. – Ред.). І для того, щоб зберегти рівновагу на наших енергетичних вагах, потрібно розвантажити чашу споживання. Особливо велика потреба у зменшенні споживання у вечірні години максимального попиту з 19:00 до 22:00. Будь ласка, не вмикайте у цей період потужні електроприлади або користуйтеся ними по черзі", – повідомили в "Укренерго".

  Харківщина : ситуація залишається складною

  Енергетики попередили мешканців області: ризик незапланованих відключень все ще є. "Після ворожих обстрілів ситуація з енергопостачанням у Харкові та Харківській області залишається складною", – заявили у "Харківобленерго".

  "Зараз аналізуємо наслідки ворожої атаки і за необхідності вводимо мережеві обмеження, виходячи з поточної ситуації в енергосистемі. Ще раз звертаємося до вас з проханням набратися витримки та з розумінням поставитися до можливих незапланованих відключень та тих незручностей, які у зв'язку з цим можуть виникати", – пояснили енергетики

  Київська область: розбита Трипільська ТЕС

  На Трипільській ТЕС в Українці кілька днів триватиме гасіння пожежі та розбирання завалів, розповіла заступниця міністра енергетики Світлана Грінчук в ефірі телемарафону. Уникнути відключень світла на Київщині вдалося завдяки тому, що енергетики застосували різні схеми підключень та перепідключення споживачів.

  "Важко сказати точно (коли будуть відомі наслідки, – Ред.), оскільки ще триває розбір завалів, ліквідація пожежі. І це триватиме, на жаль, кілька днів, оскільки руйнації були справді значними. І я думаю, що за кілька днів ми вже матимемо більш ясну картину того, чи можна буде відновити якесь обладнання чи відновити станцію хоча б приватно. Або вже шукатимемо інші джерела, тобто покладатимемося на інші об'єкти генерації", – сказала Грінчук.

  Чи буде новий блікаут і коли чекатиме планових відключень

  Навесні 2024 року Росія перейшла до нової фази енергетичного терору в Україні, прицільно обстрілюючи теплові електростанції (ТЕС). "На сьогоднішній день у нас такі обставини, що майже кожну ТЕС пошкоджено ", – розповів директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

  За його словами, після знищення росіянами Трипільської ТЕС ситуація стала ще складнішою, але принципових змін не сталося. Як додав колишній міністр енергетики та голова Всеукраїнської енергетичної асамблеї Іван Плачков, ситуацію з енергопостачанням України слід розглядати не окремими регіонами, а комплексно.

  На думку Плачкова, уникнути масштабних планових відключень світла влітку навряд чи вдасться. "Не виключено, що будуть скорочення постачання електроенергії та графіки відключень у літній період. Ми вже компенсуємо електроенергію за рахунок імпорту", - розповів він.

  Омельченко дає дещо інші прогнози. "За нинішньої ситуації тотальний блекаут країні не загрожує, масових відключень по всій Україні теж не буде", – наголошує експерт. Однак такі його розрахунки стосуються лише поточної ситуації, а у разі повторного обстрілу виникне "абсолютно нова обстановка", сказав експерт.

  Грінчук також вважає, що графіки відключення світла можуть запровадити у разі нових обстрілів."Можливі графіки відключень залежатимуть від того, наскільки ворог продовжить атаки, наскільки в нас зростатиме споживання, наскільки швидко ми зможемо відновлювати, ремонтувати хоча б обладнання, яке не так сильно постраждало, і знову вводитиме його в роботу", – додала Грінчук.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии
Amouage – это роскошный парфюмерный бренд, основанный в Омане в 1983 году. Его создание было инициировано Ее Высочеством Султаной Кабусом бен Саидом, ...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми