У Міністерстві енергетики вивчають можливість підвищення тарифу на електроенергію для побутових споживачів, тобто звичайних українців. Конкретних цифр там поки що не називають, проте запевняють: здорожчання буде несуттєвим.
Про це в ефірі телемарафону повідомила заступник міністра енергетики Світлана Гринчук. Вона зазначила: отримані таким чином кошти у відомстві мають намір направити на відновлення та ремонти зруйнованих Росією енергооб'єктів.
"Трішечки, напевно доведеться відкоригувати. Щоб у нас була можливість хоч якось покривати відновлення та ремонти, які необхідні", – сказала заступник міністра.
При цьому вона наголосила: ринкова ціна на електроенергію "в рази вища, ніж та, за якою зараз платять споживачів". Проте, запевнила Гринчук, питання щодо підвищення тарифу до ринкового рівня зараз не стоїть.
Зі свого боку, голова парламентського комітету з енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус ("Слуга народу") підтвердив: ринковим тариф на електроенергію для українців не робитимуть. "Це досить ринковий рівень. За ним зараз платять промислові споживачі", – пояснив він.
Ми ж нагадаємо: у квітні закінчується термін дії PSO (public service obligations, покладання особливих обов'язків на постачальників енергоресурсів). Тому уряд має можливість підвищити вартість електроенергії.
Проте, рішення щодо підвищення тарифу зараз не розробляють. "Не на часі", – коротко відповіли на питання про можливе подорожчання комуналки співрозмовники в уряді.
Який тариф діє зараз
Водночас, за квітень українцям потрібно буде платити за тим же тарифом, що й раніше. Він складає 2,64 грн за кВт*год без урахування обсягу споживання.
Таким чином, сім'я з трьох осіб, які живуть у квартирі з електроплитою та бойлером та споживають, наприклад, 300 кВт*год електроенергії на місяць, заплатить за неї 792 грн. Але лише якщо у неї не встановлений двотарифний лічильник – у такому разі сума може скоротитися одразу на 264 грн – до 528 грн.