У Комітеті Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг прогнозують складну ситуацію з енергозабезпеченням українців взимку. Причина – ускладнення загальної ситуації у системі через російські обстріли. Вихід там бачать у підвищенні тарифу на світло для населення – стверджується, що це допоможе провести ремонти пошкодженого обладнання.
Про це розповів член комітету Сергій Нагорняк ("Слуга народу"). Він зазначив: якщо влада не прийме якихось кардинальних рішень, "ми взимку матимемо світло лише 12 або 18 годин на добу". Тобто, енергетикам доведеться застосовувати графіки відключень електроенергії.
"Зараз ми надавати (електроенергію. – Ред.) за пільговим тарифом для населення, на жаль, не можемо. І треба було це рішення (перегляд тарифу для населення. – Ред.) приймати раніше. І говорити з людьми відверто, що нам потрібно терміново проводити ремонтну кампанію", – пояснив нардеп.
При цьому він нагадав: утримується пільговий тариф за рахунок держкомпаній "Енергоатом" та "Укргідроенерго". Саме вони покривають різницю між ринковою вартістю електроенергії та пільговою ціною для населення – і, за його словами, це вартуэ:
"Енергоатому" – близько 100 млрд грн на рік;
"Укргідроенерго" – 25 млрд грн.
Кабмін продовжив дію пільгового тарифу
Раніше ж уряд продовжив дію пільгової ціни на світ для населення. Збільшення терміну склало 1 місяць – попередній закінчувався у квітні. Таким чином, у травні українці платитимуть за електроенергію 2,64 грн/квт*год.
Уряд ухвалює рішення про продовження пільгової ціни на електроенергію для населення. 2 гривні 64 копійки за кіловат. Залишаємо цю ціну без змін. Положення про покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії буде продовжено до 31 травня", – сказав прем'єр Денис Шмигаль.
Таким чином, за травень сім'я з трьох осіб, яка живе у квартирі з електроплитою та бойлером та споживає 300 кВт*год електроенергії на місяць, заплатить за світло 792 грн. Однак це за умови, що вона не має двотарифного лічильника.