Бензин та енергетика, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

У КМДА радять запастися водою та їжею

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: світло, відключення

    "Укренерго" 14 та 15 травня вводило аварійні відключення світла по всій країні – причому вперше за тривалий час від струму відключали побутових споживачів. Причина – значний дефіцит потужності через похолодання. І хоча відключення були короткочасними (наприклад, 15 травня діяли лише з 6:40 до 9:00 ранку), вони нагадують українцям: масштабні блекаути не виключені. А тому, слід бути до цього максимально готовим.

    58_29_main_new_1509094336.jpg (84.13 Kb)

    Зокрема, радять у Київській міській держадміністрації (КМДА), слід запастися водою та їжею. Так, продукти перш за все потрібно запасати ті, які не псуватимуться без холодильника і не вимагатимуть електроенергії для приготування. Це можуть бути:

    м'ясні, рибні та овочеві консерви;
    сушене та в'ялене м'ясо;
    сублімовані продукти (каші, локшина швидкого приготування та супи, які необхідно заливати окропом, або гречка, яку можна заливати водою кімнатної температури);
    хлібці, печиво, сухарі;
    сухофрукти, горіхи;
    шоколад, цукерки;
    енергетичні батончики.
    Води слід заготовити щонайменше на 3 дні. При чому, не лише питної, а й технічної.

    Наголошується: на одну дорослу людину на добу потрібно 3 літри питної води (включно зі споживаною з їжею рідиною). А також 10-12 літрів технічної води для гігієни та приготування їжі.

    Що ще потрібно запасати

    Втім, для того, щоб максимально комфортно пройти блекаут, в КМДА радить запастися низкою "додаткових" речей. Зокрема:

    купити FM-радіо на батареях – щоб бути в курсі актуальних подій у разі зникнення мобільного зв'язку та інтернету;
    створити запас ліхтариків, ламп на батарейках або акумуляторах, свічок, сірників, батарейок тощо;
    наповнити домашню аптечку всіма необхідними ліками;
    підготувати пальник з газовим балоном або на сухому спирті;
    подбати про безпечне пересування вулицею у темний час доби – придбати світлорефлекторний одяг або світловідбиваючі стрічки на рукави, сумку чи рюкзак.
    Також необхідно подбати про пожежну безпеку. Зокрема, придбати домашній вогнегасник і тримати його поблизу місць, де запалюються свічки або використовується пальник.

    Введення графіків відключень уникнути не вдасться

    Загалом, за прогнозами, влітку Україна, ймовірно, не зможе уникнути запровадження графіків відключення електроенергії. Причина – очікувані традиційні піки споживання в найспекотніші місяці року.

    Про це розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко, повідомляє Forbes. Він зазначив: якби не вимушені аварійні відключення на Одещині, у Дніпропетровській та Харківській областях відключення по всій країні могли б застосовуватись уже зараз.

    "Україна навряд пройде піки споживання в липні-серпні та взимку без обмежень. Це помірковано оптимістичний сценарій. За найгіршого сценарію доступу до електрики не буде протягом 4-6 годин на добу. Але апокаліпсису не буде", – йдеться у повідомленні.

    Що потрібно робити для покращення ситуації в енергетиці

    Зі свого боку в Міненерго закликали українців зменшити використання енергоємних приладів у піковий час. Особливо ввечері з 17:00 до 22:00.

    Промисловість – переглянути виробничі процеси зменшення навантаження на енергосистему. А також "максимально залучати імпорт для гарантованого уникнення відключень та посилення стійкості енергосистеми".



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми