В Україні тариф на електроенергію підвищать з 1 червня. Проєкт постанови Кабміну про перегляд ціни публічно не опублікували, однак заступник голови профільного комітету Ради, а також низка експертів вже озвучила майбутні ціни. Для тих, хто споживає більше 100 кВт*год на місяць, ціна збільшиться з 2,64 до 4,8 грн за кВт*год.
"Подивився вчора пояснювальну записку до проекту Прстанови КМУ про підвищення тарифу на е/е для населення. Документ не витримує жодної критики, аргументація зводиться до тези – "ринкова ціна 7.47, тому ми хочемо продавати по 4.8", – написав на своїй сторінці в Facebook перший заступник голови парламентського комітету з питань енергетики Олексій Кучеренко.
Таке підвищення ціни позволить додатково отримати 65 млрд грн на рік. 70% цієї суми направлять "Енергоатому", а 30% – "Укргідроенерго". Також підвищення тарифу в ефірі телемарафону підтвердив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.
Скільки доведеться платити, якщо тариф підвищать
Тариф не зміниться тільки для тих українців, які споживають мало електроенергії. Наприклад, в середньому холодильник споживає за місяць 30 кВт*год, комп'ютер може "з'їдати" 45 кВт*год. В Україні згідно з останніми даними НКРЕКП середнє споживання становить 168 кВт*год на місяць. Тобто абсолютна більшість українців буде платити за струм більше.
Як зміниться сума за місяць:
якщо витрачати 100 кВт*год – сума не зміниться та буде на рівні 264 грн;
якщо витрачати 168 кВт*год (середнє споживання) – з 443,5 до 806,4 грн;
якщо споживати 300 кВт*год – з 792 до 1 440 грн.
Зазначимо, зараз за розрахунками Міненерго собівартість генерації та доставки електроенергії становить до 8 грн. З діючим тарифом українці взагалі не платять за генерацію електроенергію, коштів вистачає тільки на плату за розподіл струму.