Бензин та енергетика, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Коли покращиться ситуація в енергетиці України: прогноз

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: енергетика України, прогноз

  Енергетична система України зазнала значних пошкоджень через російські атаки, що призведе до регулярних відключень електрики взимку. За прогнозами, ситуація може покращитися до 2027-2028 років, коли відключень, можливо, вдасться уникнути.

  6388_29_main_new_1509094336.jpg (84.13 Kb)

  Про це розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко в інтерв'ю Новини.LIVE. Внаслідок російських терактів проти української енергетики, що зосередилися на знищенні генеруючих потужностей, Україна опинилася у скрутному становищі.

  Раніше, у 2022 році, атаки були спрямовані переважно на високовольтні мережі. Українські енергетики швидко реагували на ці удари та відновлювали пошкодження. Проте у 2023 році росіяни змінили тактику, зосередившись на ударах по теплових генераціях, вугільних електростанціях та великих гідрогенеруючих потужностях. "В результаті ударів ми втратили половину того обсягу генерації, який мали взимку. А це 50%. Тому зараз ми у дуже жорсткому дефіциті саме генеруючих потужностей", – підкреслив Олександр Харченко.

  За словами експерта, перша зима без відключень може бути лише у 2027-2028 роках. "Це на пару років. Не те щоб ця зима була виключенням. За доброго розкладу справ десь через зиму, тобто 2027-2028 рік можливо, обійдеться без відключень", – зазначив Харченко.

  Незважаючи на серйозні проблеми, українська енергосистема демонструє високу стійкість. Харченко зазначає, що будь-яка європейська країна не витримала б таких масованих ударів, як Україна. "Я впевнений, що будь-яка європейська країна давно б взагалі не мала електрики. Що Польща, що країни Балтії давно підключали б електрику на годину на добу. І це було б щастям. Українська енергосистема – одна із найстійкіших ", – підкреслив він.

  Щодо можливості застосування новітніх технологій для повного відновлення електропостачання, Харченко зазначив, що не існує чарівних рішень. Єдиним фактором, який може суттєво змінити ситуацію, є звільнення та повернення до роботи Запорізької атомної електростанції.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии
Amouage – это роскошный парфюмерный бренд, основанный в Омане в 1983 году. Его создание было инициировано Ее Высочеством Султаной Кабусом бен Саидом, ...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми