Світові ринки нафти у цьому десятилітті наближаються до суттєвого перенасичення.
Про це повідомили The Wall Street Journal із посиланням на звіт міжнародного енергетичного агентства (MEA), пише "Економічна правда".
Аналітики агентства у своєму звіті про ринок нафти спрогнозували, що так звані вільні потужності - ті, що залишаються невикористаними через достатню пропозицію, можуть зрости у найближчі роки до рівня, який спостерігався лише під час пандемії Covid-19.
Зазначається, що зростання попиту на нафту сягне піку до 2029 року і почне скорочуватися, досягнувши 105,4 млн барелів на день у 2030 році через впровадження зелених технологій.
Тим часом потужності з видобутку нафти зростуть до майже 113,8 млн барелів на день завдяки виробникам у Північній і Південній Америці.
Ріст попиту буде зумовлений замовленнями з боку економік Азії, зокрема, Індії та Китаю. Але зростання продажів електромобілів, підвищення паливної ефективності та використання відновлюваних джерел енергії зменшуватиме цей приріст.
Прогнозується, що в країнах із розвиненою економікою попит на нафту впаде з 45,7 млн барелів на день у 2023 році до 42,7 млн барелів на день у 2030 році.
За даними МЕА, до пандемії, востаннє попит на нафту був таким низьким у 1991 році.
Також повідомляється, що за даними МЕА експорт російської нафти у травні зріс на 100 тис барелів на день до 7,7 млн барелів на день, хоча виручка впала на 0,6% порівняно з попереднім місяцем до $16,8 млрд.
Прогнозують, що цього року видобуток нафти у РФ скоротиться на 260 тис барелів на день до 10,7 млн барелів на день, оскільки Росія проводить скорочення видобутку у рамках ОПЕК+.