Найближчі 6-8 тижнів українці можуть зіткнутися з частими відключеннями світла у "сірих зонах" через дефіцит електроенергії та зростання споживання. У "білих зонах" світло повинно бути постійно, але у разі відсутності необхідно заповнити заявку на сайті мереж.
Про це написав гендиректор Yasno Сергій Коваленко. "У найближчі 6-8 тижнів ситуація з дефіцитом буде складна", – йдеться в повідомленні.
Ситуація ускладнюється залежністю від сонячної та вітрової генерації, яка змінюється протягом дня. Крім того, тривають ремонтні роботи на атомних станціях, що суттєво впливає на загальну генерацію електроенергії в країні.
Зараз в Україні діє нова логіка розподілу електроенергії між регіонами. Вона виключає фактор критичної інфраструктури, що дозволяє більш рівномірно розподіляти електроенергію між різними областями. "Зараз вже кілька тижнів працює нова логіка розподілу між регіонами України, що виключає фактор критичної інфраструктури та інші. Там є ще кілька змін, які повинні запровадити, і воно запрацює", – додав Коваленко.
Для планування життя жителям "сірих зон" слід виходити з того, що світла там не буде, особливо у пікові години. "Графіки в Києві як були 6 груп та біла, сіра і чорні зони, так і залишилися. Для планування життя слід виходити з того, що в "сірих зонах" світла не буде", – наголосив гендиректор Yasno.
Водночас у "білих зонах" світло має бути постійно. Якщо його немає, необхідно заповнити заявку на сайті мереж. Це може бути пов’язано з аварією, помилкою або відмовою обладнання.
Про те, що найближчі кілька тижнів ситуація в українській енергосистемі буде набагато важчою, ніж зараз, в ефірі "Суспільного" повідомляв також голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький.
За його словами, дещо більше будуть застосовуватися графіки відключень світла з 11:00 до 23:00, аніж у решту часу доби. "Це пов'язано з особливостями ремонту на енергоблоках атомних електростанцій. Тому треба готуватися до того, що десь місяць-півтора графіки будуть з нами, будуть присутні в нашому житті. І вони можуть бути, особливо у вечірні години, у години пікового споживання, скажімо так – досить суттєвими", – зазначив Кудрицький.
Також голова правління НЕК "Укренерго" додав, що на тривалість відключень глобально впливають три фактори: "Це ремонти атомних електростанцій, які традиційно проводяться влітку. Це величини імпорту. І це погода, яка впливає на споживання".