Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Чи продає Україна електроенергію за кордон - чітка відповідь

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: електроенергія

    Україна не експортує електроенергію через дефіцит в енергосистемі, а технічні перетоки, які часто плутають з експортом, є фізичним явищем. Інформація про продаж електроенергії є публічною і доступною на офіційних ресурсах, що виключає можливість таємного експорту.

    5529_29_main_new_1509094336.jpg (83.17 Kb)

    Про це в бліцінтерв'ю розповіла заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук. Одним із найбільш поширених фейків є твердження про те, що Україна експортує електроенергію.

    "Ані в Румунію, ані в Молдову, ані в будь-яку іншу країну ми не експортуємо електроенергію. Навпаки, щодня ми імпортуємо електроенергію, а часом залучаємо й аварійну підтримку з сусідніх європейських держав: Польщі, Словаччини, Румунії, Угорщини, Молдови. На жаль, в інформаційному просторі часто маніпулюють інформацією про технічні перетоки між енергосистемами України та ЄС, що є фізичним явищем," – зазначила Гринчук.

    Варто зазначити, що енергетика України перебуває під постійним ворожим прицілом. Від початку березня цього року Росія знищила понад 9 ГВт української генерації. Всі доступні потужності електростанцій працюють виключно для покриття внутрішнього споживання, що унеможливлює експорт електроенергії. "Експорт електроенергії не може здійснюватися, коли в енергосистемі існує дефіцит," – підкреслила заступниця міністра.

    Українська енергосистема є частиною європейської енергомережі. З'єднання енергосистем України, Молдови, Румунії, Угорщини, Словаччини та Польщі призводить до технічних перетоків. Це природне явище, обумовлене законами фізики. "Але ці перетоки незначні, й завжди погодинний баланс близький до нуля: скільки йде за кордон – стільки ж одразу повертається в Україну," – пояснює Світлана Гринчук.

    Ці технічні перетоки деякі люди помилково або цілеспрямовано плутають з комерційним експортом. Важливо розуміти, що об'єднана енергосистема функціонує на основі фізичних законів, і технічні перетоки є невід'ємною частиною її роботи.

    Інформація про продаж електроенергії є публічною та доступною на офіційних ресурсах як українських, так і європейських. На сайті ENTSO-E можна переконатись у відсутності експорту з України, переглянувши сторінку Scheduled Commercial Exchanges (Комерційний експорт), де з України електроенергія не продається – там усюди стоїть "0". Також інформація про щоденні міждержавні аукціони експорту/імпорту електроенергії є на європейській платформі JAO.

    Голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький також пояснює ситуацію з технічними перетоками. "Електроенергія з України експортується, і на сайті ENTSO-E блогери знаходять підтвердження фактів такого продажу. Проте, замість даних щодо комерційного експорту, який повністю відсутній з травня цього року, людям маніпулятивно демонструють сторінку з даними про фізичні транскордонні перетоки і транзит електроенергії у межах ENTSO-E", – зазначає Кудрицький.

    За словами Кудрицького, деякі блогери або псевдоблогери використовують таку маніпуляцію. Вони показують фізичні перетоки з України в Румунію, не розуміючи або спеціально замовчуючи той факт, що українська енергосистема є частиною європейської. Електроенергія мандрує мережами в такий спосіб, щоб це було найбільш ефективно з точки зору втрат енергії, обираючи маршрут з найменшим опором.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми