Європейська комісія подала до Суду ЄС позови проти Польщі та Кіпру за те, що вони не запровадили директиву щодо підтримки відновлюваної енергетики в своє національне законодавство.
Про це повідомляє "Українська енергетика".
Директива має на меті досягти загальноєвропейської частки відновлюваної енергії у 20% до 2020 року. Країни-члени ЄС мали впровадити директиву в національне законодавство до 5 грудня 2010 року.
"Ми залишаємося вірними досягненню наших енергетичних та кліматичних цілей до 2020 року. Необхідно застосовувати законодавства з відновлюваної енергетики в усіх країнах ЄС. Відновлювані джерела енергії є рішенням глобальних змін клімату, європейського економічного зростання та питання безпеки постачань", - сказав комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Еттінгер.
Для Польщі Єврокомісія пропонує встановити штраф у 133 228,8 євро за кожен день зволікання. Для Кіпру пропонована сума щоденного штрафу становить 11 404,8 євро.
Запропоновані штрафи беруть до уваги тяжкість порушення.
У випадку винесення Судом ЄС схвального рішення, добовий штраф має виплачуватися від дати оголошення рішення до того часу, коли закінчиться транспозиція директиви у національне законодавство. Рішення щодо обсягу щоденного стягнення прийме Суд ЄС.
Єврокомісія також вивчає ситуацію в інших державах-членах ЄС, яким вона надіслала листи з офіційним повідомленням і/або обґрунтовану позицію щодо невиконання директиви з відновлюваної енергетики.
Як відомо, на думку експертів, збільшення енергетичних потужностей, які виробляють "зелену" енергію, призведе до швидкого підвищення тарифів.
Як повідомлялося, у Німеччині переконані, що Україна має великий потенціал для розвитку відновлюваних джерел енергії