Угорщина затримує затвердження надання кредиту Україні від Євросоюзу (ЄС) на 35 млрд євро. Причина – бажання дочекатися результатів президентських виборів у США, які мають відбутися 5 листопада 2024 року. За словами представника країни, кандидати "відстоюють протилежні підходи до вирішення питання розв'язаної Росією війни", а тому ЄС нібито має ґрунтувати свої подальші кроки на тому, кого вибере американський народ.
Про це повідомляє euronews. Там нагадали: Угорщина має репутацію країни, яка "блокує санкції доти, доки не отримає поступки" у вирішенні її особистих інтересів. При цьому деякі з цих поступок "відповідають інтересам Кремля".
"Угорщина підтвердила, що вона затримуватиме кредит у розмірі 35 млрд євро, запропонований Європейською комісією для підтримки економіки України, що постраждала від війни, доти, доки Сполучені Штати не оберуть свого наступного президента. Для кредиту буде використано прибуток від заморожених активів російського Центрального банку – для поступового повернення грошей, наданих Києву", – йдеться у повідомленні.
При цьому наголошується: за словами представника Угорщини, "питання продовження санкцій проти Росії має бути вирішене після виборів у США". Оскільки кандидати в президенти – Камала Гарріс і Дональд Трамп – "відстоюють два протилежні підходи до вирішення питання розв'язаної Росією війни".
"Ми маємо побачити, в якому напрямі рухатиметься майбутня адміністрація США з цього питання. Адже є два абсолютно різні способи вирішити цю проблему", – сказав міністр фінансів Угорщини Міхай Варга.
Втім, зазначається, "дебати довкола кредиту продовжаться". Очікується, що це станеться 9 жовтня. Тобто не виключено, що зволікання з наданням підтримки України вдасться уникнути.
Нагадаємо: кредит на загальну суму 50 млрд доларів, узгоджений лідерами G7 у червні, має обслуговуватись за рахунок заморожених на Заході активів російського центрального банку на суму близько 300 млрд доларів. ЄС готовий надати більшу частину суми – до 35 млрд євро. Решта коштів має надійти від США та інших членів G7.
При цьому Вашингтон наполягає на перегляді термінів продовження санкцій ЄС проти Росії. Наразі їх продовжують кожні шість місяців, а США просять збільшити термін до трьох років. Це необхідно для гарантій стабільного обслуговування кредитів (які мають взяти країни G7 заради допомоги України) за рахунок заморожених в Європі активів.