Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як нас дурять в супермаркетах просто на очах

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: обман покупців

    У супермаркетах та інших закладах торгівлі можуть обважувати своїх покупців – використовуючи ваги, що не пройшли повірки. Проте це є порушенням прав споживача. А тому покупці можуть звертатися зі скаргою до Держпродспоживслужби чи суду.

    2700_gnach1_jpg_resized.jpg (64.02 Kb)

    Про це повідомили експерти "Захисту прав споживачів". Вони зазначили: покупець має право вимагати у продавця документи, що підтверджують проходження засобами вимірювання періодичної повірки.

    "Купуючи товар, що підлягає зважуванню, звертайте увагу, чи засоби вимірювальної техніки мають повірочне тавро. Якщо ні, то покупець має право вимагати у продавця документи, що підтверджують проходження засобами вимірювання періодичної повірки", – розповіли експерти.

    Якщо товар продається на ринку, наголошується, можна звернутися до його адміністрації – щоб та надала вимірювальні прилади. Адже за правилами торгівлі на ринках, "адміністрація зобов'язана забезпечувати продавців засобами вимірювальної техніки".

    Водночас, зазначили вони, якщо справність вимірювального приладу не підтверджена, можна звернутися до Держпродспоживслужби чи суду. "Оскільки ваші права споживача порушені", – пояснили фахівці.

    Охоронці не мають права проводити огляд особистих речей покупця

    Крім того, зазначають експерти, якщо власник закладу, директор, охоронець чи продавець хоче провести огляд особистих речей покупця, слід вимагати у них дозвіл на це – адже таких повноважень перелічені особи не мають. Зокрема, вони мають надати документи, які є підставою для обшуку.

    "Водночас якщо в охоронців виникають сумніви чи підозри щодо особи, то вони мають змогу слідкувати за товаром у торговельній залі, а також за діями покупця стосовно цього товару за допомогою камер спостереження (за наявності)", – розповідають експерти. Охоронець має право викликати поліцію лише, якщо:

    на виході з супермаркету спрацювала противикрадальна рамка;
    камери стеження зафіксували, що покупець щось вкрав;
    покупці помітили крадія і повідомили про це охоронця.
    При цьому наголошується: вимагаючи провести обшук речей покупця без його згоди та без залучення правоохоронців, охоронець порушує закон. А тому "якщо ви проти проведення огляду, але охоронець вам погрожує чи не випускає з магазину – викликайте поліцію".



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Українці, які не мають Українці, які не мають "Дії", теж зможуть отримати тисячу від Зеленського
Мінекономіки розробляє механізм отримання виплат єПідтримки через відділення Укрпошти для громадян без доступу до "Дії". Програма стартує з 1 грудня 2...
Лечение рака за границей: цены и возможности терапии в Германии Лечение рака за границей: цены и возможности терапии в Германии
Германия давно зарекомендовала себя как один из мировых лидеров в области онкологии. Передовые технологии, высококвалифицированные специалисты и компл...
Как сохранить зубы до старости? - Важные моменты Как сохранить зубы до старости? - Важные моменты
Здоровье зубов - не только красивая улыбка, но и важный фактор, влияющий на общее состояние организма и качество жизни, особенно в пожилом возрасте. П...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми