Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Держборг України б’є рекорди

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: держборг України

    У вересні державний та гарантований державою борг України збільшився на 32,31 млрд гривень і вперше в історії перетнув позначку у 6,4 трлн гривень. Переважну частину від цієї суми становлять борги перед іноземними державами та міжнародними фінансовими організаціями.

    3274_165233-1_large-big.jpg (38.15 Kb)

    Як повідомили у Міністерстві фінансів, станом на 30 вересня 2024 року державний та гарантований державою борг України становив 6,4 трлн грн, або 155,56 млрд доларів. 6,1 трлн грн, або 95,52% загальної суми боргу, припало на держборг України, зокрема:

    зовнішній борг – 4,39 трлн грн (68,60% загальної суми державного та гарантованого державою боргу), або 106,72 млрд доларів.
    внутрішній борг – 1,72 трлн грн (26,92% загальної суми державного та гарантованого державою боргу), або 41,87 млрд доларів.
    Решта, тобто 286,98 млрд грн (4,48%), або 6,97 млрд доларів, – це гарантований державою борг України. Ця сума складається з:

    гарантованого державою зовнішнього боргу – 219,78 млрд грн (3,43%);
    гарантованого державою внутрішнього боргу – 67,20 млрд грн (1,05%).
    Загалом у вересні державний та гарантований державою борг України збільшився на 32,31 млрд грн, або 0,87 млрд доларів. Як пояснив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу"), головна причина зростання держборгу – запозичення на внутрішньому ринку.

    "Вересень став одним із небагатьох місяців, коли приріст державного боргу зумовлювався запозиченнями на внутрішньому ринку (+40,5 млрд грн), тоді як зовнішній борг хоч і мінімально, але скоротився (-8,9 млрд грн). Така динаміка обумовлюється активізацією залучення Мінфіном ОВДП на аукціонах з метою фінансування збільшеного дефіциту бюджету через зростаючі потреби сектору безпеки та оборони", – зазначив Гетманцев.

    Нардеп нагадав, що у вересні обсяги розміщень ОВДП були найбільшими з початку року. Це дозволило Міністерству фінансів залучити 72,4 млрд гривень (в еквіваленті в усіх валютах), тобто у 2,5 раза більше, ніж у серпні. Платежі з погашення ОВДП у вересні становили 26,5 млрд гривень.

    Гетманцев прогнозує, що у жовтні може продовжитися тенденція до помітного нарощування внутрішнього держборгу, оскільки з 11 жовтня Нацбанк запровадив низку рішень для стимулювання пожвавлення участі банків у аукціонах із розміщення ОВДП і відповідно їх участі у фінансуванні дефіциту бюджету.

    Зокрема, банки зобов’язали збільшити норматив обов’язкових резервів на 5 відсоткових пунктів та пропорції вкладання цих резервів у бенч-марк ОВДП – з 50 до 60%. Також було знижено ставку за тримісячними ДС-сертифікатами.

    Також держборг України у жовтні зросте через надання 6-го траншу за програмою макрофінансовою EFF на суму 1,1 млрд дол.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми