Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Декретна відпустка - все, що потрібно знати

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: декретна відпустка

    Українські сім'ї отримують допомогу при народженні дитини в розмірі 41 280 грн: спершу 10 320 грн одноразово, а далі 860 грн щомісяця протягом трьох років. У разі затримки виплат слід звертатися до відділу соцзахисту або на урядову гарячу лінію.

    1673_5c580ca32bb09.jpg (33.27 Kb)

    Скільки українці можуть отримати коштів за народження дитини. Народження дитини в Україні супроводжується наданням матеріальної допомоги батькам, незалежно від їх доходів чи соціального статусу.

    Згідно з чинним законодавством, допомога при народженні дитини становить 41 280 гривень. Ця сума виплачується частинами:

    одноразова виплата – батьки отримують 10 320 грн одразу після оформлення допомоги;
    щомісячні виплати – залишок суми розподіляється на 36 рівних частин (860 грн на місяць) і виплачується щомісячно до досягнення дитиною трирічного віку.
    Окрім цього, батьки можуть отримати "Пакунок малюка" – спеціальний набір необхідних для новонародженого речей або його грошовий еквівалент. У 2024 році грошова компенсація за пакунок становить 7 689 грн.

    Щомісячні виплати на дитину не мають точно визначеної дати, адже їх надходження залежить від ритму роботи Державної казначейської служби України. Як правило, гроші перераховуються на рахунки отримувачів з 4 до 10 числа кожного місяця, а на картки одержувачів виплати зараховуються в період з 5 до 15 числа місяця. Цей період може варіюватися, але тривалість процесу не перевищує трьох днів.

    Якщо виплати не надійшли в очікувані терміни, це може бути пов’язано з бюджетними затримками, особливо з огляду на те, що в умовах війни ресурси Державної казначейської служби спрямовуються, насамперед, на потреби національної безпеки. У таких випадках рекомендується звернутися до місцевого відділу соціального захисту населення, який відповідає за перерахування виплат, або ж скористатися урядовою гарячою лінією за номером 15-45, щоб уточнити деталі.

    У 2024 році в Україні підвищили прожитковий мінімум, що вплинуло на виплати для окремих категорій. Так, зокрема, мінімальний прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років тепер становить 2 563 грн, а для дітей від 6 до 18 років – 3 196 грн. Незважаючи на це, сума допомоги при народженні дитини залишається сталою (41 280 грн), адже не залежить від прожиткового мінімуму. Окрім основної допомоги при народженні дитини, батьки в Україні мають право на інші види соціальної підтримки, серед яких:

    допомога на дитину для матерів-одиначок – сума залежить від віку дитини та сімейного доходу, і може становити до 2 563 грн для дітей до 6 років та до 3 196 грн для дітей 6–18 років;
    допомога на дитину, чиї батьки ухиляються від сплати аліментів – максимальна сума виплати аналогічна допомозі матерям-одиначкам;
    допомога дітям ВПО (внутрішньо переміщених осіб) – становить 3 000 грн на дитину;
    декретна допомога – розраховується для жінок, які працюють, у розмірі 100% середньомісячного заробітку. Непрацюючі жінки отримують 25% прожиткового мінімуму для працездатних осіб (730 грн), що встановлено з 1 січня 2024 року.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Топ лайфхаков: куда спрятать деньги Топ лайфхаков: куда спрятать деньги
Важно скрывать личные сбережения от посторонних лиц. Самая очевидная причина – безопасность, скрытые деньги менее подвержены краже в случае взлома или...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми