Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Різких змін курсу не має бути - Пишний

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: курс долара, прогноз

    Національний банк в умовах структурного дефіциту валюти під час війни зберігає стійкість валютного ринку через продаж доларів.

    4407_dbf2cb821fca6f7216288246207eda4d_w960.jpg (60.67 Kb)

    Тому різких змін курсу очікувати не варто. Про це сказав голова НБУ Андрій Пишний, передає ICTV.

    Він нагадав, що не потрібно плутати термін стійкість валютного ринку з фіксованим курсом.

    "Стійкість валютного ринку означає, що процеси на валютному ринку відбувається залежно від попиту пропозиції, але за участю Національного банку який дозволяє курсу рухатися в бік зростання або відповідно зниження, зрізаючи небезпечні піки, які власне і створюють ризик для стійкості валютного ринку, намагаючись вплинути на курсові очікування", - сказав Пишний.

    НБУ рік тому перейшов до керованої гнучкості. Таким чином прагнули зробити економіку стійкішою, здатною поглинати шоки як внутрішні, так і зовнішні.

    "У чому проблема фіксованого курсу? Фіксований курс створює ситуацію, коли економічні агенти, українські підприємства імпортери експортери відповідним чином не відчувають валютні ризики. Але так українська економіка з огляду на війну функціонує зараз в глибокому структурному дефіциті. Через це присутність Національного банку на ринку залишається. Але водночас НБУ робить усе для того, щоб опит і пропозиція валюти набували дедалі більшого значення при визначенні відповідної динаміки, курсової забезпечуючи при цьому стійкість валютного ринку", - додав глава НБУ.

    Нацбанк перейшов до режиму інфляційного таргетування.

    "Стійкість валютного ринку для НБУ є одним з елементів, завдяки якому він буде забезпечувати поступове повернення інфляції до інфляційної цілі 5 відсотків на горизонті політики протягом найближчих років", - сказав він.

    Пишний нагадав, що інфляція прискорилась і вона це є наслідком певних факторів, які будуть вичерпувати свій вплив по мірі вплину часу.

    "Але водночас монетарна політика НБУ, курсова і процентна, має суттєвий вплив на ці процеси, і стійкість валютного ринку - це один із вагомих факторів, аби інфляція залишалась в контрольованих параметрах і з плином часу наближалася до тієї цілі, яку ми вважаємо оптимальною для того, щоб підтримати і розвиток кредитування і розвиток економіки. Я нагадаю, що ця ціль 5 відсотків на горизонті найближчих років", - сказав він.

    На цьому тижні НБУ не лише залишив облікову ставку на рівні 13%, але й опублікував новий макропрогноз, який передбачає що інфляція в наступному році буде сповільнюватися в другому півріччі 2025 оку, облікова ставка залишатиметься незмінною щонайменше до кінця першого півріччя наступного року, додав глава НБУ.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми