Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Що чекає валютний ринок наступного тижня

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: валютний ринок, прогноз

    За словами експерта, наступного тижня валютний ринок матиме ознаки довоєнної стабільності.

    8447_001-202-825x460.jpg (62.45 Kb)

    Ситуація на валютному ринку в Україні наступного тижня може приємно здивувати своєю відносною стабільністю. Для цього є кілька вагомих передумов.

    Як розповів у коментарі начальник департаменту казначейства "Глобус Банку" Тарас Лєсовий, отриманий від МВФ транш на 1,1 мільярда доларів та схвалена країнами G7 позика на понад 50 мільярдів доларів, частина коштів з яких уже цього року надійде в Україну, можуть розв'язати питання насичення бюджету та скорочення розриву між видатками та доходами.

    "До того ж ці новини позитивно вплинуть на активність гравців на ринку: ми не виключаємо, що, як це було в жовтні, Нацбанку в певні дні не доведеться здійснювати валютні інтервенції, а курсові показники будуть сформовані винятково в "ринковий" спосіб, тобто попит і пропозиція можуть бути збалансовані", - зазначив банкір.

    Він також згадав початок сезону знижок і свят: "Чорна п'ятниця", Різдво, День Святого Миколая та Новорічні свята. Тому на готівковому ринку також варто очікувати курсової рівноваги, а курсові показники будуть максимально схожими на міжбанківські, підкреслив експерт.

    За його словами, це пояснюється тим, що частина громадян купуватиме валюту, отримавши зарплатні бонуси, премії, вкладаючи прибутки з депозитів тощо. Натомість їхню активність врівноважить інша частина осіб, яка витрачатиме валюту на передсвяткові приготування, подарунки та на придбання речей зі знижками.

    Також попри можливу "неактивну" роль Нацбанку, все ж таки дія режиму "керованої гнучкості" залишатиметься, що фактично стане певною страховкою ринку від несподіваних, непередбачуваних змін, поділився банкір. Регулятор відстежуватиме й аналізуватиме "температуру" насамперед покупців, і за потреби матиме можливість втрутитися на збереження балансу на міжбанку.

    Банкір пояснив:

    "Інакше кажучи, наступного тижня валютний ринок матиме ознаки довоєнної стабільності, а курсові показники змінюватимуться несуттєво".

    Крім того, Лєсовий зазначив, що на пару долар-гривня навряд чи вплинуть результати виборів у США. Однак зовсім інша картина може бути на торгах пари долар-євро. За його словами, багато що залежатиме від ставлення президента США до подальшої співпраці з країнами ЄС.

    Основні показники валютного ринку, за прогнозом експерта, протягом 11-18 листопада будуть такими:

    коридори валютних змін: 41,2-41,7 грн/долар і 45-47 грн/євро (на міжбанку) і 41,2-41,8 грн/долар і 45-47,5 грн/євро (на готівковому ринку).
    щоденні курсові зміни: на міжбанку - до 0,05-0,15 грн, у банках - до 0,1-0,2 грн, в обмінних пунктах - до 0,3 грн.
    середня різниця між курсами міжбанку та готівкового ринку: залежно від валюти до 0,3-0,5 грн.
    тижневі курсові відхилення очікуються в межах 1-1,5% від початкового понеділкового курсу.
    "За всіма ознаками, на валютному ринку з урахуванням курсових коливань варто очікувати на стан "мінливого спокою": поточні зміни будуть дрібними, а в тижневому розрізі вони взагалі залишаться орієнтовно на тому самому рівні", - резюмував Лєсовий.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми