Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Що може стати приводом для блокування рахунку

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: блокування рахунку

    Коли клієнт банку активно користується рахунком, робить безліч переказів або активно поповнює його на різні суми… У разі, коли через рахунок проходять великі суми грошей чи надходить безліч дрібних платежів, треба бути готовим до того, що рано чи пізно банк може заблокувати рахунок.

    2756_79_pb.jpg (63.4 Kb)

    При цьому клієнта попросять відповісти на низку специфічних запитань: пояснити походження сум, зарахованих на рахунок, пояснити характер і доцільність фінансових операцій тощо.

    Причини блокування рахунків

    Можна виділити три основні підстави для блокування банківських рахунків:

    1. Борги та невиконані зобов’язання — наявність несплачених боргів перед банком та іншими кредиторами, таких як непогашені кредити, невиплачені аліменти на утримання дітей чи неоплачені штрафи.

    В такому випадку банк має право заарештувати кошти на рахунках для стягнення заборгованості на підставі документа від виконавчої служби.

    2. Вимога правоохоронних органів. Ухвалою в рамках кримінальної справи банк зобов’язаний заблокувати рахунок клієнта в ході досудового розслідування. Наприклад, якщо клієнт підозрюється у шахрайстві чи крадіжці.

    3. Сумнівні фінансові операції. Банк може заблокувати рахунок, якщо виявить транзакції, що викликають підозру в можливому відмиванні грошей, фінансуванні тероризму або іншої протизаконної діяльності, пов’язаної з рухом грошей.

    Ці підстави для блокування рахунків передбачені чинним законодавством, і банківські установи зобов’язані їх дотримуватись.

    Що робити

    Як тільки стало відомо, що рахунок заблоковано, насамперед клієнт має з’ясувати в банку причину блокування. Співробітники банку зобов’язані повідомити, чому заблоковані клієнтські кошти.

    У разі, якщо причиною блокування рахунку стала постанова виконавчої служби, та рахунок заблокований через несплату аліментів чи штрафів, є сенс оперативно сплатити всі борги, після чого надати до виконавчої служби докази (платіжні доручення чи меморіальні ордери, взяті в банку). Після цього рахунок буде розблоковано.

    Якщо блокування рахунку відбулося на вимогу правоохоронних органів у рамках розслідування кримінальної справи, єдине, що може зробити клієнт, — всіляко сприяти правоохоронним органам. В такому випадку на швидке розблокування сподіватися не варто.

    Найпоширеніший випадок — блокування рахунку на вимогу служби фінансового моніторингу. Найчастіше банк блокує кошти клієнта, керуючись власним внутрішнім положенням щодо здійснення фінансового моніторингу операцій.

    У цьому випадку клієнту буде запропоновано надати фінансові документи, що підтверджують походження коштів та пояснюють мету проведення тих чи інших операцій за рахунком.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми