Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Що може стати приводом для блокування рахунку

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: блокування рахунку

    Коли клієнт банку активно користується рахунком, робить безліч переказів або активно поповнює його на різні суми… У разі, коли через рахунок проходять великі суми грошей чи надходить безліч дрібних платежів, треба бути готовим до того, що рано чи пізно банк може заблокувати рахунок.

    2756_79_pb.jpg (63.4 Kb)

    При цьому клієнта попросять відповісти на низку специфічних запитань: пояснити походження сум, зарахованих на рахунок, пояснити характер і доцільність фінансових операцій тощо.

    Причини блокування рахунків

    Можна виділити три основні підстави для блокування банківських рахунків:

    1. Борги та невиконані зобов’язання — наявність несплачених боргів перед банком та іншими кредиторами, таких як непогашені кредити, невиплачені аліменти на утримання дітей чи неоплачені штрафи.

    В такому випадку банк має право заарештувати кошти на рахунках для стягнення заборгованості на підставі документа від виконавчої служби.

    2. Вимога правоохоронних органів. Ухвалою в рамках кримінальної справи банк зобов’язаний заблокувати рахунок клієнта в ході досудового розслідування. Наприклад, якщо клієнт підозрюється у шахрайстві чи крадіжці.

    3. Сумнівні фінансові операції. Банк може заблокувати рахунок, якщо виявить транзакції, що викликають підозру в можливому відмиванні грошей, фінансуванні тероризму або іншої протизаконної діяльності, пов’язаної з рухом грошей.

    Ці підстави для блокування рахунків передбачені чинним законодавством, і банківські установи зобов’язані їх дотримуватись.

    Що робити

    Як тільки стало відомо, що рахунок заблоковано, насамперед клієнт має з’ясувати в банку причину блокування. Співробітники банку зобов’язані повідомити, чому заблоковані клієнтські кошти.

    У разі, якщо причиною блокування рахунку стала постанова виконавчої служби, та рахунок заблокований через несплату аліментів чи штрафів, є сенс оперативно сплатити всі борги, після чого надати до виконавчої служби докази (платіжні доручення чи меморіальні ордери, взяті в банку). Після цього рахунок буде розблоковано.

    Якщо блокування рахунку відбулося на вимогу правоохоронних органів у рамках розслідування кримінальної справи, єдине, що може зробити клієнт, — всіляко сприяти правоохоронним органам. В такому випадку на швидке розблокування сподіватися не варто.

    Найпоширеніший випадок — блокування рахунку на вимогу служби фінансового моніторингу. Найчастіше банк блокує кошти клієнта, керуючись власним внутрішнім положенням щодо здійснення фінансового моніторингу операцій.

    У цьому випадку клієнту буде запропоновано надати фінансові документи, що підтверджують походження коштів та пояснюють мету проведення тих чи інших операцій за рахунком.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми