Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Коли очікувати переходу України з долара на євро

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: перехід на євро

    Переходу України з долара на євро як курсоутворюючу валюту найближчим часом не буде. За сприятливих обставин цього варто очікувати не раніше ніж за 3 роки. Водночас, про відмову від гривні не йдеться, а тому скуповувати євро, щоб запастися валютою, сенсу немає.

    7810_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Про це розповів голова правління Глобус Банку Сергій Мамедов у коментарі ЗМІ. Він зазначив: для переходу має бути виконана низка умов. Серед яких:

    Кількість експортно-імпортних операцій у євро має суттєво переважити аналогічні показники в інших валютах, зокрема у доларах.
    Рух України в ЄС має бути не лише декларативним, а й з максимальною інтеграцією до норм та принципів європейської спільноти всіх державних процесів, а також економіки та законодавства.
    В Україні має настати мир – із чіткими гарантіями безпеки.
    "Це буде цілком природний та економічно зважений процес, про який громадяни дізнаються заздалегідь: на етапі бюджетного планування на майбутній рік. Наразі відмови від долара США, як курсоутворювальної валюти, не станеться. Однак Україна декларує стратегічну мету, вектор розвитку, реалізація якого збігається зі стратегічним завданням стати повноправним членом Європейського Союзу", – сказав Мамедов.

    Україна не відмовиться від гривні

    Водночас, зазначив він, про відмову від гривні та перехід на євровалюту не йдеться. Тому скуповувати валюту, сподіваючись запастися нею перед змінами, не варто.

    "Точно мова не йде про відмову від гривні. Отже, громадянам не варто нервувати, скуповуючи євро", – пояснив банкір.

    Зі свого боку, аналітики "Мінфіну" раніше зазначали: попри наміри Нацбанку відв'язати гривню від долара і почати рахувати її курс за євро, переходу на євровалюту не планується. Причому ні в найближчому, ні у віддаленому майбутньому. Адже, серед іншого, у такий спосіб Україна втратить можливість самостійно проводити відсоткову політику. Крім того, відмова від гривні унеможливить здійснення незалежної курсової політики.

    Також, зазначається, поки що немає єдиної думки про те, наскільки такий крок є ефективним для країн з нестійкою демократією та нерозвиненими ринками. До яких належать і Україна.

    "Кризи [в таких країнах] часто мають внутрішню політичну природу. А стандартним методом абсорбції валютних і фінансових шоків, викликаних кризою, є саме девальвація національної валюти, чого не можна робити після входження в зону євро", – пояснюють автори матеріалу.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми