Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як уберегтися від підроблених грошей: поради експертів

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: фальшиві гроші

    В Україні, як і в багатьох інших країнах, існує ризик зіткнутися з підробленими банкнотами. За даними Національного банку України (НБУ), на кожен мільйон гривневих банкнот припадає всього 2,1 фальшивки, а найчастіше підробляють купюри великих номіналів.

    4777_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

    Журналісти DSNews за допомогою експертів і фахівців зібрали головні поради про те, як уберегтися від підроблених грошей. Щоб уникнути фінансових втрат і неприємних ситуацій, важливо знати, як розпізнати підробку і безпечно здійснювати грошові операції.

    "Найпопулярніші тверді валюти страждають від кратно вищого рівня підробок: євро - 13 купюр на мільйон, фунт стерлінгів - 42, а долар США, за деякими оцінками, може бути найфальсифікованішою валютою у світі - 100 купюр на мільйон. Вважається, що частіше "малюють" купюру $100 старого зразка", - розповіли журналісти про поширеність фальшивок.

    Більшість підробок мають зазвичай низьку якість - їх легко розпізнати на око і на дотик. Проте всі пункти обміну валют мають не тільки досвідчених фахівців, а й потужний технічний арсенал для виявлення фальшивок.

    "Досвідчений касир у переважній більшості випадків може з легкістю виявити фальшивку навіть високої якості. Звісно, як вимагають правила Нацбанку, пункти обміну мережі КИТ Group, як і решта легальних ПОВ, використовують сучасне обладнання для перевірки банкнот за кількома параметрами: ультрафіолетовий, інфрачервоний аналіз, детекція магнітних міток та водяних знаків, а також перевірка мікродруку", - розповіли журналістам у мультисервісній FinTech-компанії КИТ Group, що здійснює управління однією з найбільших в Україні мереж пунктів обміну валют, яка має приблизно 100 представництв у 30 найбільших населених пунктах.

    Редакція радить, як розпізнати підроблену банкноту самостійно. Насамперед слід звертати увагу на якість паперу та друку. Справжні банкноти мають чіткі зображення, водяні знаки, стрічки та рельєфні елементи. Підробки часто відрізняються нечіткістю зображень, відсутністю або імітацією захисних елементів.

    Крім того, використання спеціалізованого обладнання значно зменшує ризик отримати фальшивку - йдеться про детектори валют.

    Інший спосіб - звернутися до професіоналів. Якщо потрібно перевірити або обміняти великі суми - краще звертатися до банків чи інших офіційних обмінних пунктів, де співробітники мають спеціальну підготовку та потужний арсенал сучасного обладнання для перевірки. "Ми використовуємо різні види сортувальників банкнот з усіма можливими автоматичними контролями автентичності банкнот (магнітний, ультрафіолетовий, геометричний, інфрачервоний контроль, оптична щільність тощо), а також детектори валют, де касир може самостійно визначити автентичність банкнот", - розповіли в Ощадбанку. ПриватБанк має мережу відділень, де працюють експерти з визначення справжності купюр.

    Фахівці КИТ Group радять: "Якщо обмінюватимете гроші в авторизованих легальних точках, а не у випадкових міняйл на ринку, то гарантовано уникнете ризиків бути ошуканими".

    Серед інших порад щодо безпечних операцій з готівкою від експертів фінансового ринку:

    Перевіряйте гроші під час отримання, не відходячи від каси. В іншому разі претензії з приводу банкнот або сум не розглядаються.
    Попросіть касира додатково перевірити купюру, якщо якась викликала сумніви.
    "Особливо доцільно йти до професіоналів у тих випадках, коли ви очікуєте на велику транзакцію готівкою, наприклад, реалізуєте дорогий товар місцевому покупцеві або продаєте якусь річ як приватна особа чи просто хочете обміняти готівку на значну суму", - радять журналісти.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Невидимі загрози: як кіберзлочинці використовують персональні дані клієнтів та як запобігти цьому за допомогою європейських стандартів? Невидимі загрози: як кіберзлочинці використовують персональні дані клієнтів та як запобігти цьому за допомогою європейських стандартів?
Щосекунди у світі здійснюється близько 232 кібератак, і кожна з них може стати фатальною для вашого бізнесу. Витік персональних даних клієнтів —...
Не просто тренд: чому відповідальний бізнес стає новою нормою в Україні? Не просто тренд: чому відповідальний бізнес стає новою нормою в Україні?
Світ стикається з глобальними викликами — від екологічних криз до соціальних нерівностей — бізнес вже не може залишатися осторонь. Наша країна пережив...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми