Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні деякі старі копійки зникнуть з обігу

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: НБУ, вивід з обігу

    Нацбанк виводить з обігу монети, випущені до 2003 року – різних номіналів. Втім, розбагатіти на таких копійках не вийде – через те, що їх було випущено великими тиражами і зі звичайних матеріалів, дорогими та колекційними ці монети не стануть.

    9508_ukrainstki-moneti.jpg (42.75 Kb)

    Про виведення розповіли в самому НБУ. Там зазначили: метою цього є оптимізація номінального ряду.

    При цьому наголошується: з обігу буде виведено відразу кілька номіналів копійок, випущених до 2003 року. Це, зокрема:

    1 копійка;
    2 копійки;
    5 копійок;
    25 копійок.
    Втім, точну дату цього поки що не визначено. Як розповіли в самому НБУ, ці монети можна буде обміняти:

    до кінця дії воєнного стану;
    протягом трьох місяців після його припинення.
    Зі свого боку, редактор сайту "Монети-Ягідки" Віталій Ткач розповів OBOZ.UA, що розбагатіти на монетах, які НБУ виводить з обігу, не вийде. Він пояснив, що цінуються:

    лише монети з дорогоцінних металів – наприклад, срібла чи золота;
    рідкісні екземпляри.
    Звичайні обігові українські монети скарбом не стануть – через свою "простоту" і масовість. Причому навіть за кілька років – адже їх все одно буде багато в інших українців.

    "Люди чомусь думають, що якщо взяти монету, відкласти її і через 100 років комусь там продати, то вона буде коштувати мільйон. Це помилка", – констатував він.

    Як приклад експерт навів випадок зі своєї практики. "Якось чоловік каже, мовляв, відкладу 10 копійок – племіннику подарую. Але це звичайна монета, вона не коштуватиме дорого. Навіть сторічної давності монети не всі щось коштують", – резюмував Ткач.

    Також, зазначив він, монети часів СРСР, які українці досі можуть знайти, наприклад, у старих коробках, не є цінними. А тому, продати їх за великі гроші не вийде.

    Експерт пояснив: колекціонери можуть дорого заплатити за монети, наприклад, 1947-1958 років випуску. Однак знайти "у вільному доступі" їх – чи цінні різновиди інших років – практично нереально.

    "З високою ймовірністю це буде іржава монета. Це, а також те, що вона може бути ще й потемнілою, вартості не додає. Навпаки – знижує", – зазначив Ткач.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми