Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Чи загрожують долару в Україні торговельні війни Трампа

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: курс долара, прогноз

    Долар в Україні може продовжувати дешевшати на тлі непередбачуваної політики Дональда Трампа та рекордного зростання євро, яке чинить тиск на американську валюту. Якщо євро й далі зміцнюватиметься, Національний банк України (НБУ) буде змушений утримувати стабільність гривні до євро, що лише посилить тенденцію до здешевлення долара.

    7727_1807580.jpg (61.83 Kb)

    Такі думки озвучив фінансист інвестиційної компанії "Dragon Capital" Сергій Фурса. Останнім часом у мережі шириться занепокоєння через нестабільність долара, що посилилося після чергових заяв про мита Дональда Трампа.

    "Трамп підірвав довіру до США, долара і до американського боргу. Відбувається масштабна ребалансировка, коли світ починає зменшувати залежність від американської валюти", – зазначив Фурса. За його словами, це створює тиск на долар, який може продовжитися найближчими місяцями.

    "Ми не можемо точно передбачити курс долар-євро. Але напрямок очевидний – послаблення долара відносно євро, швейцарського франка та інших стабільних валют", – додає експерт. Goldman Sachs, наприклад, прогнозує зміщення курсу до позначки 1,25 долара за євро найближчим часом. Іншими словами, євро може зміцнитися настільки, що навіть наблизиться до позначки в 50 грн для українського ринку, якщо тенденція збережеться.

    Якщо тенденція збережеться, є ризик, що долар втратить частину своєї глобальної довіри, а центральні банки світу активніше диверсифікуватимуть свої валютні резерви. Це може спровокувати подальше зниження курсу долара у світовій фінансовій системі.

    Водночас, фінансові ринки вже реагують, зростає попит на євро, франк, а також на інші альтернативні активи. Інвестори переорієнтовуються, знижуючи доларову експозицію в портфелях. Така поведінка може призвести до довготривалих змін у структурі глобальної фінансової системи.

    Для України це означає, що послаблення долара може змінити внутрішній курс навіть без суттєвих економічних змін всередині країни. За словами експерта, Національний банк може бути змушений переглядати політику, щоб уникнути переоцінки євро у гривні. Наприклад, у разі значного падіння долара НБУ може посилювати гривню штучно.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми