Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Вибір банківської картки - все, що варто знати

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: банківська картка, вибір

    У світі цифрових фінансів домінують дві гігантські платіжні системи – Visa і Mastercard, що стали невід'ємною частиною щоденних розрахунків мільйонів людей по всьому світу. Попри схожість у принципах роботи та глобальному охопленні, між ними існують важливі відмінності – і саме на них рекомендують звертати увагу банкіри, обираючи систему для власних потреб.

    2215_09113727_167_ru.png (64.72 Kb)

    Насамперед, розповіла заступниця голови правління "Глобус Банку" Ганна Довгальська, слід зважати на те, що Visa популярніша у США та країнах Азії. А MasterCard більше використовується в Європі.

    Відповідно, картка Visa буде зручнішою для частих подорожей за кордон – "особливо в США або країни Азії". А також для накопичення тревел-бонусів.

    Водночас, підкреслила вона, для використання картки переважно в Україні "система MasterCard стане зручнішою". Також, за її словами, ця система більше підходить для тих, хто зацікавлений в отриманні заохочувальних бонусів за покупки – "наприклад, кешбеку".

    Загалом же, визнала Довгальська, MasterCard і Visa рівнозначні як за географією поширення, так і за кількістю клієнтів. Крім того, ці системи однакові за:

    рівнем безпеки;
    інтегрованістю у світову банківську систему.
    "І Visa, і MasterCard універсальні, і левова частка користувачів карток не помічають, з якою системою вони мають справу. Адже обидві ці системи повністю задовольняють внутрішні потреби користувачів в оплаті товарів і послуг, здійсненні p2p-переказів і знятті готівки", – розповіла Довгальська.

    Як обрати банківську картку

    Загалом же, наголосила банкірка, під час вибору картки слід звертати увагу на низку факторів. Зокрема:

    Умови обслуговування.
    Наявність мобільного застосунку.
    Функціоналу такого застосунку – від найпростіших переказів до придбання безготівкової валюти та відкриття кредитів, чинних програм лояльності та рівня підтримки клієнтів.
    Обмеження на перекази між картками не скасують

    Водночас, попри те, що Нацбанк не продовжив обмеження на вихідні перекази "з картки на картку" в розмірі 150 000 грн на місяць, ліміт продовжує діяти – згідно з підписаним українськими банками Меморандумом про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних послуг. Ба більше, з 1 червня обмеження на перекази буде посилено. Новий ліміт опустять до 100 000 грн на місяць.

    У зв'язку з цим Довгальська радить заздалегідь подбати про уникнення незручностей, пов'язаних із майбутніми обмеженнями. Насамперед слід отримати документальне підтвердження доходів.

    За її словами, це може збільшити довіру банку до клієнта – і фінустанова "у разі потреби може збільшити ліміт". Для цього слід отримати:

    довідки ОК5 та ОК7 – це індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб;
    податкову декларацію;
    зарплатні відомості;
    підтвердження зарахувань від державних органів;
    підтверджені доходи членів сімей;
    підтвердження волонтерської діяльності "або інші документи, які б підтверджували законність отриманих доходів".
    Крім того, щоб уникнути проблем, потрібно налаштувати автоматичні платежі в мобільних застосунках. А також у особистих кабінетах – наприклад, під час:

    оплати комунальних послуг;
    підписки на електронні послуги – зокрема, онлайн-медіа.
    Окрім цього, потрібно використовувати цифрові інструменти оплати. Йдеться про

    Дію;
    електронний кабінет платника податків тощо.
    Також, зазначається, слід оптимізувати кількість рахунків. "Не варто відкривати надмірну кількість рахунків, щоб уникнути застосування лімітів, зате необхідно подбати про закриття "порожніх"/непрацюючих", – пояснила Довгальська.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми