Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Що чекає на валютний ринок у червні

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: валютний ринок, прогноз

    У червні долар, найімовірніше, коливатиметься у межах 41,6–42 грн, а євро — в діапазоні 45,5–47 грн.

    1717_dbf2cb821fca6f7216288246207eda4d_w960.jpg (60.67 Kb)

    У червні валютний ринок перебуватиме під впливом кількох важливих чинників, кожен з яких матиме свою вагу, розповів директор департаменту фінансових ринків та інвестиційної діяльності "Глобус Банку" Тарас Лєсовий.

    Одним з таких факторів експерт назвав політику Нацбанку. За словами Лєсового, НБУ продовжує тримати курс у рамках керованої гнучкості, що дозволяє уникати різких стрибків і зберігати контроль над ринком через валютні інтервенції. Зі зниженням інфляційного тиску гривня отримає

    Також свій вплив на курс має і внутрішня економіка. Наразі агросектор, промисловість та інші галузі, які формують ВВП, перебувають в активній фазі розвитку.

    "Зміни у форматі співпраці з ЄС після завершення дії "економічного безвізу" можуть вплинути на експортну динаміку. На старті можливе певне зниження обсягів продажів за кордон, але для металургії зроблено виняток — тут преференції збережені. Утім, резерви валют у країни достатні — $46,7 млрд за підсумками квітня — тож навіть у разі короткострокових коливань серйозного тиску не буде", - вважає банкір.

    Разом з тим вкотре набирає ваги можлива "зернова блокада" на кордоні з Польщею. Експерт вважає, що сама ситуація навряд чи критично вплине на можливості українського експорту, однак відкидати її можливих наслідків все ж не варто. Будь-які штучні чи об’єктивні обмеження експорту впливають на обсяг валютних надходжень.

    "Третій момент — міжнародна фінансова підтримка. Цьогоріч Україна розраховує на понад $55 млрд допомоги, з яких $38+ млрд мають піти безпосередньо на покриття дефіциту бюджету. Частина коштів, імовірно, перейде на 2026 рік. Такий обсяг ресурсів дозволяє зберігати баланс і не допустити суттєвого ослаблення гривні", - сказав Лєсовий.

    Щодо курсових орієнтирів, то у червні долар, за його прогнозом, найімовірніше, коливатиметься у межах 41,6–42 гривень, а євро — в діапазоні 45,5–47 грн. З огляду на те, що середньорічний курс у бюджеті закладений на рівні 45 грн/дол., поточне незначне зростання виглядає цілком прогнозовано. Початкова планка на 2025 рік — 42,02 грн/дол. — може знову стати реальністю вже найближчим часом.

    Також Лєсовий зазначив, що курс євро більшою мірою визначатиметься не внутрішніми чинниками, а світовою динамікою у парі "євро-долар".

    "Наразі чітко прогнозувати поведінку цих валют складно — торговельні суперечки між США та ЄС залишаються відкритими. Інвестори, які втекли від долара до євро, не поспішають повертатися. Разом з тим, враховуючи всі можливі економічні перипетії, курс 1 євро дорівнюватиме 1,05-1,15 дол. Нижня планка можлива за умов нормалізації торговельних відносин", - сказав банкір.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Поради щодо вибору МФО в Україні простими словами Поради щодо вибору МФО в Україні простими словами
Коли потрібні гроші «на вчора», звернення до мікрофінансової організації (МФО) — один із варіантів. Але тут важливо не потрапити в х...
Кредити та розстрочка - вибір не завжди очевидний Кредити та розстрочка - вибір не завжди очевидний
Ринок товарів і послуг пропонує безліч способів оплати, а одним із найпопулярніших є можливість придбати бажане тут і зараз, сплативши пізніше. Кредит...
Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми