Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Чи радять українцям зберігати заощадження в доларах

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: купівля валюти

    Фінансисти не радять українцям зберігати заощадження в доларах. Річ у тім, що, за їхніми словами, лише у 2025 році 100 доларів "під матрацом" або на поточному рахунку втратили понад 3% вартості в річному вимірі. А для того, щоб ця валюта потенційно почала приносити дохід, її курс має суттєво зрости.

    0479_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Про це повідомили у фінансовій групі ICU. Там зазначили: на це вплинула низка факторів. Зокрема:

    Відчутне зростання обсягів міжнародної допомоги, яке "дало НБУ майже карт-бланш на підтримку гривні".
    Зміцнення євро та послаблення долара внаслідок діяльності президента США Дональда Трампа.
    "Традиційна інвестиційна "тиха гавань" українців – купівля і пасивне тримання готівкового долара – це скоріше психологічна захисна реакція, ніж продумана інвестиція. ... Аналітики повсюдно переглянули свої прогнози в бік сильнішої гривні. Ринковий консенсус уже не 45-46, а скоріше 43-44 грн/долар наприкінці 2025 року", – йдеться в повідомленні.

    При цьому стверджується: навіть якщо курс впаде до 45 грн/долар, прибутковість американської не перевищить навіть ставки за базовими гривневими депозитами після податків. Яка дорівнює близько 10%.

    Ба більше, зазначають аналітики, долар потенційно може стати конкурентним з депозитами лише якщо курс "підбереться" до 47 грн. Однак слід враховувати наявність на ринку інших інструментів, "які випереджають навіть дуже гіпотетичний долар по 47". Це, зокрема:

    Річні ОВДП під 16%;
    корпоративні облігації тощо.
    Водночас, вважають фінансисти, ймовірність обвалу гривні не надто велика. Адже резерви НБУ:

    Перебувають "на рекордно високому рівні".
    Залишатимуться такими протягом усього року завдяки зовнішній фінансовій допомозі.
    Втім, визнають вони, ситуація може змінитися у 2026 році – коли "припливи допомоги можуть ослабнути і регулятору доведеться перейти до сильнішого послаблення гривні". Однак, підкреслюється, це навряд чи буде різко і несподівано.

    "Не закликаємо здавати всі заначки і дедоларизуватися. Пропонуємо рахувати, диверсифікуватися і користуватися доступними інвестиційними інструментами", – резюмували фінансисти.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Поради щодо вибору МФО в Україні простими словами Поради щодо вибору МФО в Україні простими словами
Коли потрібні гроші «на вчора», звернення до мікрофінансової організації (МФО) — один із варіантів. Але тут важливо не потрапити в х...
Кредити та розстрочка - вибір не завжди очевидний Кредити та розстрочка - вибір не завжди очевидний
Ринок товарів і послуг пропонує безліч способів оплати, а одним із найпопулярніших є можливість придбати бажане тут і зараз, сплативши пізніше. Кредит...
Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми