Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Банки масово блокують рахунки українців

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: блокування рахунку

    Українські банки та податкові органи зобов’язані моніторити руху коштів між рахунками, тому кожен платіж має містити призначення. Його відсутність або некоректний опис можуть нести серйозні проблеми фізичним особам та ФОПам (фізособам-підприємцям), аж до блокування карток.

    0628_5de058f-166465.jpg (74.3 Kb)

    Про це, як повідомляє Informator.ua, заявив адвокат Богдан Янків. Він розповів про список "стоп-слів" у призначеннях платежів та про потенційні наслідки їхнього використання для бізнесу та особистих фінансів.

    Платежі з призначенням "повернення боргу" або "повернення боргу згідно розписки/договору позики" не підлягають оподаткуванню. Але якщо вони надходять занадто часто, фінмоніторинг банку може заблокувати рахунки через надання кредитів населенню без відповідної ліцензії.

    Оскільки обіг криптовалюти в Україні досі не врегульовано, згадка про неї у призначенні платежу може стати червоним прапором для банку. Тому ймовірність блокування рахунків, на які надходили платежі з призначенням "за біткоїн", "продаж ETH", "обмін криптовалюти" різко зростає.

    Неправильне використання термінів "завдаток", "аванс" та "передоплата" у призначенні платежу може створити юридичні ризики у випадку розірвання угоди чи відмови від товару чи послуги. У першому випадку продавець має право не повертати кошти, у другому та третьому – зобов’язаний це зробити.

    Державна податкова служба не зараховує платежі з призначенням "компенсація витрат за комунальні послуги" як дохід ФОП. Це вважається доходом фізичної особи і тому оподатковується – 18% ПДФО та 1,5% військового збору.

    Не всі платіжні системи дають можливість заповнити поле для призначення платежу. Тому залишити його порожнім здається простішим і швидшим, але для приватних осіб такі платежі залишають простір для довільного трактування банками та податковою.

    Призначення платежу "донат", "безповоротна допомога", "пожертва" звільняє від оподаткування лише зареєстрованих волонтерів, військовослужбовців, благодійні фонди, осіб, які постраждали внаслідок воєнних дій. Такі платежі ФОПам та незареєстрованим фізичним особам підлягають оподаткуванню.

    Платежі з призначенням "за консультацію", "за ремонт", "за товар", "за послугу" викликають підвищену увагу фінмоніторингу банку та податкової. Вони вбачають у цьому сигнал про здійснення незареєстрованої підприємницької діяльності.

    Податкова може анулювати реєстрацію платника єдиного податку ФОПа-спрощенця, якщо призначення платежу не відповідає зареєстрованим видам діяльності (КВЕДам). Наприклад, КВЕДом – на продаж товарів, а в описі платежу вказано "за послуги".

    Призначення платежу "подарунок" звільняє від оподаткування, тільки якщо кошти надійшли від близьких родичів. За грошові подарунки від сторонніх людей податкова виявить може донарахувати податки.

    Тому українцям радять обирати коректні призначення платежів і дотримуватися їх, а також уникайте частого використання одних і тих самих "безпечних" призначень. Крім того, тим, хто регулярно отримує кошти за товари чи послуги, слід відкрити ФОП, а в у разі сумнівів щодо правильності призначення платежу звертатися до податкових консультантів або юристів.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми