Народні депутати обговорюють оновлення правил кредитування українських військовослужбовців. Їм можуть надати кредитний ліміт обсягом середнього місячного утримання за останні три місяці.
Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу"). Він нагадав, що через заборону на стягнення з військових відсотків та штрафів за кредитами банки відмовляються надавати їм позики взагалі.
"Існуюча в законі преференція (заборона на стягнення з військових % та штрафів за кредитами) є істотною перешкодою для їх кредитування. Банки масово відмовляють в кредитуванні, адже держава, ввівши преференцію, не запропонувала альтернативних джерел для покриття їх ризиків та прибутку", – зазначив Гетманцев.
Він висловив згоду з необхідністю запровадження відповідної бюджетної програми, яка покривала би банківські ризики.
"Підтримую і пропозицію Олега Гороховського (Монобанк) щодо прийняття банками, що обслуговують виплату винагороди військовим, обов'язку надавати військовим кредитні ліміти в сумі середнього місячного утримання за останні три місяці. Обслуговування винагороди приносить дохід, частину якого необхідно спрямувати на соціальні програми", – наголосив нардеп.
Він зауважив, що такі зміни можуть бути зафіксовані у форматі меморандуму між банками. Тоді вони не потребуватимуть нормативно-правових змін.
Згідно з чинним законодавством, військовослужбовці дійсно мають право на звільнення від сплати відсотків, штрафів і пені за несвоєчасне виконання кредитних зобов'язань. Пільги поширюються на заборгованості, що виникли після 24 лютого 2022 року, але стосуються лише споживчих кредитів і не діють для кредитів на житло та автомобілі.
Красотка Деми снова балует мужчин пикантными фото…
На смітнику під Дніпром знайшли мішки з мільйонами гривень (фото) …
Топ-10 найдорожчих українських бізнес-брендів …
Forbes опублікував фотографії нового iPhone 8…
iPhone 8: фоторепортаж…
В Інтернеті з’явилися фотографії єдиного курорту в "ДНР"…
Молоді мільярдери-холостяки: топ-10 рейтинг Forbes (ФОТО)…
У Франції знайшли закинутий автосалон жигулів (фото)…
В Англії продають замок за ціною квартири (ФОТО)…
Українська 500-тка в топ-15. Найкрасивіші гроші світу…