Уряд анонсував нову виплату для сімей з дітьми, що йдуть до першого класу – вони зможуть отримати 5000 грн на підготовку дитини до школи. Кошти призначені для дітей, що навчаються офлайн, а отримати їх можна буде вже цього року.
Про це заявила "Суспільному" перша заступниця міністра Дарія Марчак. Вона пояснила, що кошти будуть зараховані на спеціальну картку. Їх можна буде витратити в офлайн та онлайн-магазинах на такі необхідні першачкам речі, як:
шкільне приладдя та канцелярія;
одяг або взуття для дитини.
Програма призначена для дітей, що навчаються в українських школах офлайн. Водночас в тих регіонах, де навчання відбувається тільки онлайн або за змішаною формою (в першу чергу, в прифронтових районах), першачкам також виплачуватимуть 5000 грн.
Технічно виплата може бути реалізована за кілька тижнів – тобто, ближче до кінця липня. Та попри це діти, які записані в перший клас у 2025 році, також потрапляють під дію програми. Загалом, за підрахунками міністерства, йдеться приблизно про 250 тис. дітей у 2025 році.
Щоб отримати кошти, їхнім батькам або опікунам треба наприкінці липня – на початку серпня звернутися до органів Пенсійного фонду, якщо вони не мають застосунку Дія або вони не отримають повідомлення. Використати гроші треба протягом 180 днів з моменту нарахування – коли спливе цей термін, невитрачені кошти повернуться до бюджету.
"Міністерство соціальної політики разом з іншими міністерствами розробило цілісну, комплексну програму підтримки родин з дітьми. Для нас дуже важливо, щоб кожна родина, яка виховує дитину в Україні, відчувала підтримку. Особливо – у життєвих ситуаціях, коли родина може не впоратися з певними викликами. Саме тоді держава має приходити на допомогу. Програма „Пакунок школяра" – це частина набагато ширшої державної програми підтримки родин з дітьми, яку ми вже розробили та зараз готуємо до розгляду Урядом", – зазначила Марчак.
Вона також наголосила, що вартість програми – це 1,25 млрд грн тільки у 2025 році – вже закладено у бюджет Мінсоцу на цей рік. Тому ніякі видатки з держбюджету скорочувати не знадобиться.