З кінця липня провайдер індексів MSCI залишив декілька російських підприємств без індексації.
Про це повідомив УНІАН, посилаючись на Financial Times.
"Ми ввели такі індекси в липні, після того, як до нас звернулися клієнти, стурбовані санкціями, які США і ЄС наклали на російські компанії", - про це розповів Себастіен Лібліх - начальник глобального підрозділу аналізу та управління індексами MSCI.
Згідно даних Financial Times, першими доступ російським компаніям до свого ринку боргового та акціонерного капіталу закрили Сполучені Штати. Спочатку це обмеження стосувалося "Газпромбанку" та "Роснєфті", проте згодом до списку додалися ВТБ, "Банк Москви" і "Россельхозбанк".
Слідом за США, Європейський Союз теж наклав заборону на 5 найбільших державних банків Росії: "Сбербанк", ВТБ, "Банк Москви", "Газпромбанк" і РСХБ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС ввів санкції проти Росії
Проте, згодом все повернулося на свої місця.
"Ми вирішили, що виключати російські компанії з наших індексів - це неправильна реакція на введення санкцій, оскільки вони не матимуть безпосереднього впливу на інвесторів до тих пір, поки компанії, що потрапили під санкції не постараються залучити новий капітал", - заявив Девід Блітцер - голова індексного комітету S&P Dow Jones.
Разом з тим, додав він, "нам дуже просто виключити Росію з конкретного індексу, якщо попит зросте".
"Якщо клієнти візьмуть індекси, що виключають Росію, це обмежить надходження коштів на її ринок і може збільшити відтік", - вважає Жорж Оге - стратег з глобальних інвестицій State Street Global Advisors.