Через обмеження Нацбанку на купівлю валюти, українці шукають всі способи купівлі грошей: чергування біля обмінників, банки як варіант, інтернет оголошення.
Поштовхом до стихійного пошуку валюти став стрибок курсу, коли долар досягнув позначки у 15 гривень. Ситуація наскільки непередбачувана, що навіть експерти не можуть дати оцінку тому, що буде через день-два.
Певним точковим стабілізатором можуть стати торги 25 вересня, в яких НБУ планує продати близько $200 млн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яценюк "оригінально" прокоментував долар по 15 гривень
З самого ранку в обмінниках черги, люди хочуть купити хоч 200 доларів. В банках висять нереально дешеві цифри, але валюту не продають, бо немає.
Проте є випадки коли порушується заборона на продаж валюти на суму понад 3000 гривень, оскільки, на думку експертів, механізмів покарання не передбачено.
Найбільш активний це інтернет-ринок, там можна знайти оголошення на продаж та купівлю валюти за різними цінами та різного обсягу, від 200-400 доларів до 100 000 - 150 000. Однак тут люди діють на свій страх і ризик, оскільки активізувався ринок фальшивих купюр, шахрайство. Вже зафіксовані випадки нападів при таких обмінах.
Ситуація видається складною через різні аспекти проблеми: економічну, політичну, соціальну, міжнародну, які ставлять громадянина України в складне становище вибору: "де купити?", "чи купувати?", "як діяти?", "що буде далі?".
Коментарі
Вчора потратив дві години робочого часу в пошуках клятої валюти і все марно, навіть вуличні міняли розводили руками. Чому влада дбає про комфорт банків, а я мушу займатись всяким непотребством, щоб платити валютний кредит? І так сума мого боргу зростає, бо гривня знецінюється, так я ніколи не розрахуюсь.