Так звана “влада” тимчасово окупованого Кримського півострова незаконно експропріювала близько 300 об’єктів приватної власності.
Такі дані оприлюднив у п'ятницю у Вашингтоні під час презентації доповіді "Порушення прав людини в окупованому РФ Криму" автор дослідження Андрій Клименко.
"На сьогодні є інформація, що в Криму експропрійовано 270 об'єктів приватної власності, а також у самому Севастополі – ще понад 30", - зазначив експерт.
Він уточнив, що йдеться не про дрібні торгівельні точки, а про більш-менш великі об'єкти.
"Це, наприклад, майно всіх мобільних операторів, хлібокомбінати, енергетичні компанії, які поставляли різні види енергії до регіонів Криму, всі автовокзали на півострові, Севастопольський морський завод", - розповів Клименко.
Він також погодився, що для визначення загальної вартості майна в Криму, яке незаконно перейшло у власність Російської Федерації, потрібно враховувати об'єкти дорожньо-транспортної інфраструктури, у т.ч. автомобільні дороги і залізницю, морські причали, а також військові бази. Крім того, на окрему увагу заслуговують природні викопні ресурси, у тому числі, у морській зоні довкола півострова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кремль знайшов дешеву альтернативу Керченському мосту
"У цьому випадку може йтися про близько трильйона доларів", - відповів Клименко на питання про оцінну вартість експропрійованого в України майна в Криму. Він додав, що для точних оцінок необхідне залучення серйозних міжнародних консалтингових компаній.
Під час обговорення цього питання з іншими експертами, присутніми в залі, було висловлено тверду думку, що Україні необхідно подавати позови за всіма зазначеними моментами до міжнародного суду і твердо відстоювати свої позиції. Як, наприклад, у справі з ЮКОСом, за якою Росії присудили виплатити реальний штраф понад $50 млрд.
Нагадаємо, Україна не подала жодного позову на загарбане кримське майно Росією.