Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Топ-5 "темних" бізнесів у зоні АТО

 • Джерело: hubs.com.ua.  → Ключові теги: АТО, бізнес

  П'ять нових тіньових бізнесів, створених в зоні АТО після впровадження пропускної системи.

  4137_df3e847418cb34744ec81d89325e5628.jpg (51. Kb)

  Проаналізуємо основні бізнес-промисли у АТО.

  "Для когось війна - це проблеми і горе, а для когось-можливості", - зізнається один з найбільших дистриб'юторів продуктів на території Донецької області. Більшість міст зі сфери його впливу торгових агентів контролюють бойовики. Він не дозволяє публікувати своє прізвище. Публічність рівнозначна краху бізнесу.

  Нинішня ситуація на Донбасі не заважає йому заробляти. Навіть більше, ніж до бойових дій. Причина - дефіцит товару і відхід з ринку інших постачальників.

  Бізнес завжди швидше простих громадян підлаштовується під "мінливий світ". Кілька десятків тисяч гривень, які сплачуються в "конвертах" уповноваженим особам в секторах після введення пропускної системи, дають "зелене світло" для провезення продуктів на окуповану територію.

  Ці гроші могли б офіційно йти в казну для забезпечення армії і відновлення зруйнованих міст Донбасу. І бізнесмени, які примудряються домовлятися з лідерами бойовиків, так і з українськими прикордонниками, ставали б в чергу, щоб не шукати "решалу", а працювати більш-менш законно. Зараз же гроші йдуть в кишені нових "смотрящих".

  Нинішня пропускна система на Донбасі - це інститут смотрящіх часів Януковича. Сім секторів на кордонах з окупованими містами - це сім колишніх "сірих кардиналів", офіційних наглядачів над мерами, прокурорами, міліцією та податківцями.

  Трохи більше року тому через "смотрящих" можна було вирішити будь-які питання з владою. Погодити виділення землі, приборкати конкурентів з допомогою податкових набігів, створити спільний бізнес.

  Зараз основний бізнес у Донецькій області зав'язаний навколо пропускних пунктів. В цих умовах заробляють нові "смотрящі" та їх куратори в київських кабінетах і штабі АТО.

  Багатіють не тільки офіційні особи при безмовному співучасті українських властей. З'явилася ціла купа посередників, які примудряються створювати бізнес-схеми на порожньому місці завдяки бюрократичних процедур і безсилля (або пособничеству) силових структур.

  Ось п'ять тіньових бізнесів, створених з початку осені 2014 року і продовжують розвиватися по нинішній день.

  Оформлення статусу переселенця для отримання української пенсії
  Хто і на чому заробляє: необхідність реєстрації та обліку в місцевих органах влади за місцем тимчасового проживання (перебування) змусила пенсіонерів та регресників шукати власників житла, готових "не за дякую" прописати у своїй однокімнатній квартирі, наприклад, третина житлового масиву.

  На підставі цих псевдопрописок в управліннях соцзахисту видається довідка переселенця, що дозволяє переоформити пенсію. За документами українські міста повинні бути забиті під зав'язку біженцями, а за фактом люди не покидають свої будинки, виїжджаючи на "українську землю" тільки для зняття соціальних допомог з карток.

  Автоперевезення між окупованими і звільненими містами
  Хто і на чому заробляє: таксисти, які примудряються об'їжджати заміновані дороги, знаходити спільну мову і з бойовиками ДНР, і з українськими військовослужбовцями, а тому часто знають про можливі годинах обстрілу - на вагу золота. Ніхто не звертає увагу на їх тарифи, розуміючи ризик професії в нинішніх умовах.

  Вони - основа так званого пенсійного туризму. Як правило, три-чотири людини наймають машину і відправляються за посібниками. Є випадки і взаємної довіри, коли за пенсією, наприклад з Горлівки в Артемівськ, їде тільки водій, попередньо зібравши банківські картки та пін-коди всіх нужденних. Можлива послуга, коли таксист заїжджає за певною адресою, завантажує машину валізами з речами і сам відвозить на найближчу "Нову пошту", щоб відправити замовникам з іншого міста. Загалом, будь-який каприз за ваші гроші.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бізнесу стало жити легше - ДФС

  Переведення в готівку з банківських карток, "не відходячи від каси"
  Хто і на чому заробляє: з-за труднощів з виїздом після введення пропускної системи та довгого розгляду документів для видачі перепусток в містах почали з'являтися своєрідні конвертаційні центри. Для тих, хто не може виїхати або не хоче витрачати нерви на бесіди з прикордонниками, працюють "обналичные" центри - під 6-10% від суми зняття. Процедура проста: в певних місцях, адреси яких поширюються "циганською" поштою, в лічені хвилини можна перевести будь-яку суму з картки, залишивши "на чай" добрим людям-міняйлам.

  Оформлення перепусток для виїзду і в'їзду в зони міста АТО
  Хто і на чому заробляє: складна процедура видачі перепусток змушує людей або самим пропонувати винагороду співробітникам секторів, або шукати "рішал", які мають зв'язки на всіх рівнях.

  Розцінки залежать від строків виконання, командування сектора і кваліфікації парламентера: від 200 до 1000 гривень. Вже з'явилися шахраї, що підробляють пропуску і продають їх довірливим громадянам.

  Доставка продуктів в окуповані міста
  Хто і на чому заробляє: сама секретна і сама дохідна частина бізнес-процесів в зоні АТО. Бізнесмени, а тим більше великі (кому є що втрачати) люблять тишу. Про доставку продуктів, побутової хімії та промтоварів домовляються на найвищому рівні, без зайвих очей. У разі порушень (наприклад, несвоєчасної або неповної оплати) або розголосу всі словесні зобов'язання анулюються.

  Хабарі на блок-постах з двох сторін (України і самопроголошеної ДНР) покриваються націнками, дефіцитом товару в окупованих містах і відсутністю багатьох конкурентів (не всі здатні знаходити "дах" в умовах війни).  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии
Amouage – это роскошный парфюмерный бренд, основанный в Омане в 1983 году. Его создание было инициировано Ее Высочеством Султаной Кабусом бен Саидом, ...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми