Україні та приватним кредиторам вдалося попередньо домовитися про списання 20% суми державних боргових зобов'язань.
У той же час в Міністерстві фінансів поки не коментують цю компромісну цифру, адже офіційно переговори тривають. Фінансові експерти вказують на те, що Україні також можуть "заморозити" виплату відсотків по боргу на три-чотири роки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Мінфіні заявили, що сигарети в Україні коштуватимуть 5 євро
Після п'яти місяців переговорів Україна і приватні кредитори майже домовилися про списання частини зовнішнього боргу на рівні 20%. Мова йде про загальну сумі боргу приватним кредиторам в розмірі 19 млрд доларів. Раніше Україна просила про списання 40% позики. У свою чергу, чотири великі власники облігацій під керівництвом інвестиційного фонду Franklin Templeton обіцяли забути тільки про 5%. Угода ще не оформлена офіційно, її можуть підписати на цьому тижні.
Для України принциповим є кредитоспроможність, тобто здатність обслуговувати і повертати борг. "На сьогоднішній день кредитори зосереджені тільки на ліквідності України, а не на вирішенні основних питань платоспроможності та загального боргового навантаження країни", — говорилося в письмовому коментарі Міністерства фінансів.
Однією з умов компромісу може стати заморожування з виплати Україною відсотків на три-чотири роки. "І ось в сумі — списання 20% боргу і невиплата відсотків, — дадуть Україні досить хороший відпочинок по обслуговуванню зовнішнього боргу на строк до чотирьох років", — вважає керуючий партнер інвестиційної компанії СapitalTimes Ерік Найман.