Справа Корбана є показовою у багатьох аспектах. У партії УКРОП заявляють про політичні репресії. Натомість правоохоронці та представники влади запевняють, що цей арешт не має відношення до політики.
Разом з тим експерти зазначають, що попередня влада теж закликала не шукати політичного підтексту, коли арештовували Юрія Луценка чи Юлії Тимошенко. Тепер ж проблеми виникають тільки в опонентів влади. Якщо найближчим часом не відбудеться арешт знакових фігур з оточення Ахметова і Фірташа, говорити про деолігархізацію, про те, що закон стосується всіх без винятку, немає сенсу.
На думку політолога Подгорної Вікторії, всі силові структури, задіяні в цій спецоперації, — СБУ і Генпрокуратура — повністю підпорядковані президенту. Це говорить про наявність суб'єктивного фактору. Якщо простежити події останнього року, то це вже не перша спроба вплинути на команду Коломойського.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-10 найбагатших українців: динаміка активів
Арешт Корбана стане додатковим дестабілізуючим чинником для роботи Верховної Ради. Правда, сил кількох депутатів- "укропівців" недостатньо для того, щоб ускладнити ситуацію в парламенті. Проте в перспективі вони можуть стати "точкою консолідації з іншими політичними силами для формування правої опозиції до президента.
Значно більші наслідки арешт Геннадія Корбана може мати на регіональному рівні. Зокрема, у місцевих радах "Укроп" тепер не буде створювати коаліцію з представниками БПП, що може створити проблеми для влади в декількох регіонах. Також це може мати великий вплив на вибори мера Дніпропетровська, де у другий тур вийшли представник партії УКРОП Борис Філатов і представник "Опозиційного блоку" Олександр Вілкул.