Наступного року курс гривні коливатиметься в межах 22-32 грн/$.
Про це заявив головний фінансовий аналітик рейтингового агентства Експерт-рейтинг Віталій Шапран.
"В цьому немає нічого дивного, ми просто беремо ті межі, в яких курс коливався в 2015 році", - пояснив експерт.
На початку листопада міністр фінансів Наталія Яресько назвала інший, більш оптимістичний курс, - 24,1 грн/$. За словами старшого економіста інвестиційної компанії Dragon Capital Олени Бєлан, це прогноз МВФ, і при складанні бюджету Мінфін орієнтується на нього.
Головними факторами, які грають на зниження курсу гривні, зараз є політика МВФ, а також погана ситуація на зовнішніх ринках, пояснює Шапран.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Яресько обіцяють "новорічне" зміцнення гривні
МВФ вимагає від Нацбанку збільшувати золотовалютні резерви. За різними оцінками, НБУ вже викупив з ринку $1,5-2 млрд. А це знижує вартість гривні. Ціни на продукти нашого експорту у світі - метал, руду і зерно - падають. А значить зменшується приплив валюти в країну. До всього цього додаються негативні очікування населення та бізнесу, які в даній ситуації скуповують долари, побоюючись погіршення ситуації. Ризики тут ті самі: погіршення ситуації на сході країни, а також побоювання того, що МВФ може не надати черговий транш. Втім, за умови, що співпраця з МВФ продовжиться, падіння курсу до 32 грн/$ швидше за все не відбудеться.
"Ціни на метал в минулому році були на рівні $550 за тонну, а в цьому році майже вдвічі нижче - $280", - зазначає Бєлан. Такого значного обвалу цін на наш експорт в цьому році швидше за все не відбудеться.