Куди варто вкласти гроші, щоб внесок був максимально вигідним? Цим питанням рано чи пізно задається будь-яка розсудлива людина. В даний час існують декілька способів заробітку. Якісь з них можуть підійти всім бажаючим заробити, а інші будуть просто марні.
Отже, які способи отримання прибутку від вкладених коштів існують?
Банківські депозити
При відкритті вкладу в банку виграють відразу дві сторони. Вкладник отримує відсотки з вкладу, а банк заробляє за допомогою цього вкладу. Якщо покласти певну грошову суму під 25% річних у національній валюті, то через рік можна отримати ту ж суму, але ще й 25% прибутку. Людині, яка звернулася в банк за кредитом, будуть передані кошти вкладника, надалі він поверне ці ж гроші в подвійному розмірі, і за своє посередництво банк візьме свій прибуток. Цей спосіб досить простий і найбільш грошовий. Інші фінансові схеми такої стабільності не мають. Не варто забувати про депозитне оподаткування в Україні, воно близько 15%, з накопичувального депозитного рахунку. Так що варто задуматися.
Валюта під подушкою
З урахуванням того, що гривня постійно знецінюється, і сьогодні вона коштує 25 грн. за американський долар, завтра може бути спокійно 30-50 грн. Тому міцна валюта в світі вважається - долар США. У кого є гривневі запаси, купуйте валюту навіть в невеликій кількості.
ПАММ-рахунки
Цей спосіб дозволяє заробляти, не беручи прямої участі в торгах. Гроші будуть передаватися на спеціальний рахунок управителя, в якому міститься капітал самого трейдера. У цьому випадок як трейдер, так і інвестор ризикують спільно. Прибуток або збитки розподіляються в кінці торгів між керуючими й інвесторами за договором. До недоліків можна віднести той факт, що гроші довіряються зовсім сторонній людині, а також те, що неможливо вплинути на торги.
Пайовий інвестиційний фонд (ПІФ)
Це свого роду якийсь накопичувач, де збираються кошти дрібних пайовиків і надалі інвестуються для отримання прибутку. За всі кошти відповідає трейдер, що він вкладає їх у валюту, дорогоцінні метали або папери, облігації. Для грамотного управління грошима існують технічні та фундаментальні аналізи. Аналізують загальну економічну картину і інвестиційні форди,завдання – звільнити людей від аналітичних тонкощів, тобто пересічний пайовик заробляє завдяки фонду, не відриваючись від основної роботи. Плюсом фондів можна назвати невисокий поріг вкладення, контроль держави за діяльністю фонду, відсутність податків для інвесторів.
Загальний фонд банківського управління (ОФБУ)
Схожий на ПІФ, але у нього більше інвестиційних функцій. Це збільшує не тільки прибуток, але і ризики. ОФБУ меншою мірою контролюється державою, і існування фонду іноді може закінчитися повним розпадом за рахунок непрофесіоналізму керуючого.
Цінні папери
Купувати акції прибутково, але максимально небезпечно. Подібне вкладення вкладника змушує постійно стежити за ринком, попереджати втрату вкладеного капіталу з-за падіння вартості акцій. Облігації будуть зручні тим, хто не любить зайвого ризику. Великого доходу чекати не доведеться, прибуток дорівнює вартості депозиту.
Форекс
Форекс – це міжбанківський ринок обміну валют з вільними цінами, які залежать від всіляких умов і постійно змінюються. Метод знову ж таки сумнівний. Потрібно добре розбиратися в реальних ставках, так як віртуальне навчання завжди перевищує реальність.
Накопичувальне страхування життя
Звичайна страховка передбачає виплату фіксованої суми при настанні страхового випадку. При накопичувальному страхуванні можна щомісяця отримувати виплати, але за однієї умови – якщо в ході чинного договору страховий випадок не настав.
Хедж-фонди
Ще не особливо популярні і поширені в Україні. Відсутність нормального регулювання дозволяє вести вільну стратегію інвестицій. В результаті це може принести величезний прибуток чи збитки
Quantum
Найвідоміший фонд, що дозволив своєму "батькові" у прекрасний момент отримати суперприбуток в мільярд доларів.
Структурні продукти
Це свого роду комплекс інструментів, які пропонуються банком певної клієнтури. Принцип роботи досить простий: основна частина вкладень розміщена в банківських депозитах, а частина, що залишилася вкладається у ф'ючерси або опціони. У кризовій ситуації інвестори практично нічого не втрачають, а при отриманні прибутку він буде мати до 30% від загального доходу.
Дорогоцінні метали
Під час кризи інвестори часто починають вкладатися в покупку золота, так як золото в подібні періоди дозволяє зберегти заощадження. Але з відступом кризи починають рости ціни на цінні папери, а ціна золота падає.
Інтернет інвестиції
Розвиток великих сайтів, отримання прибутку з рекламодавців таких як Google Adsense. У цьому бізнесі треба добре розбиратися, потрібен досвід роботи вебмайстром, також потрібні хороші вкладення в рекламу і розвиток соц-проектів. Але і прибуток може досягати 200-300% річних.
Нерухомість
Ціна на нерухомість продовжує рости, можна отримати дохід з оренди площ, є можливість вкласти кошти на ранньому етапі будівництва. Забудовників потрібно добре перевіряти, так як за останні 5-10 років, багато заморожених будівництв стоять навіть в столиці України. При цьому люди вклали свої кошти ще за курсом 4 грн за $.
Бізнес
Дохід від бізнесу залежить від його власника, хватки, креативності та працездатності. Правильно обраний напрямок дозволяє отримувати до 100% чистого прибутку. У бізнесі є свої підводні камені, але вони не особливо небезпечні, і все знаходиться в руках бізнесмена.
У будь-якому випадку, у житті можна ризикнути всім і отримати більше, і не можна розраховувати на кого-небудь. Свою долю можна взяти в свої руки і стати господарем власного життя.