Сергій Пашинський після декількох спроб рейдерських захоплень в Житомирській і Кіровоградській областях взявся за Одеську область, замахнувшись навіть на активи величезної міжнародної корпорації Cargill. Агробізнес, харчова промисловість, морський порт, роздрібний ринок, нафту – у новоспеченого олігарха широкий спектр інтересів.
Найсвіжіша новина про успіхи народного депутата Сергія Пашинського змушує по-новому подивитися на ланцюжок розрізнених подій з участю цього активного політика, а також його бізнес-партнера Сергія Тищенка, якому належить група компаній "Фактор". Найсвіжіша новина – про спробу тандему Пашинський-Тищенко "віджати" кілька сотень тисяч тонн нафти у групи "Приват", а також отримати в управління Одеський НПЗ. Але куди голосніші і жорсткіші наслідки для України має інший епізод, що став надбанням публіки в кінці січня – спроба рейдерського захоплення Пашинським та Тищенко одеських активів міжнародної агрокорпорації Cargill. Там і більші суми, ніж у нафтовому епізоді, і мішень рейдерської атаки куди іменитішим.
Замахуються на "Приват"
9 лютого на сайті "Українська правда" з'явилося розслідування про долю так званої технологічної нафти, яка була викачана з нафтопроводів в той момент, коли починалася АТО в Донбасі – її переправили частково для зберігання, що належать групі "Приват" нафтопереробні заводи(близько 380 тис т), частково розмістили в резервуарах державної компанії "Укртранснафта"(залишилися трохи більше 200 тис тонн).
В грудні 2014 року завдяки рішенням Приморського суду Одеси, Одеський НПЗ перейшов під контроль "Укртранснафтопродукту". А 14 грудня 2015 року компанію прийняв новий директор держкомпанії Олександр Горбунов. До роботивін обіймав посаду директора з питань будівництва автозаправної мережі компанії "Фактор" – того самого, який контролюється Сергієм Тищенко. Навряд чи це збіг можна вважати випадковим - як уже писала "Українська правда", державне і приватне підприємства об'єднує тісна кооперація завдяки продажу конфіскованих нафтопродуктів все з того ж Одеського НПЗ.
Далі, як робить висновки "УП", почнеться більш активний спір з приводу знаходиться на зберіганні "Привату" нафти для того, щоб запустити Одеський НПЗ. І, як робить висновок "Укрправда", поряд з групою "Приват" в Україні з'явиться ще один вертикально інтегрований нафтохолдинг, контрольований, як сказано Пашинським та Тищенко.
Щоб це сталося, Пашинський&Со повинні не тільки взяти під свій неформальний контроль все ще державний Одеський НПЗ, але і відібрати у групи "Приват", що зберігається на її заводах державну технологічну нафту. Вона зберігається там не безкоштовно – кожен день "лічильник цокає" і нараховує плату за зберігання. Заборгованість, нібито, вже досягла 700 млн грн. Нафта служить своєрідним заставою – гарантією. Держава не сильно рветься платити, наполягаючи на тому, що "Приват" безбожно задер ціну за цю послугу. Загалом, попереду – п'янкий серіал за участю молодого олігарха, старого олігарха і високих посадових осіб із столиці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шведські бізнесмени позбуваються від землі в Росії
І той факт, що власники групи "Приват" нині не в самому великому фаворі у влади, аж ніяк не робить "гасконців" безневинними мямлями.