Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Сергій Пашинський - новий олігарх України

  • Джерело: antikor.com.ua.  → Ключові теги: олігархи

    Сергій Пашинський після декількох спроб рейдерських захоплень в Житомирській і Кіровоградській областях взявся за Одеську область, замахнувшись навіть на активи величезної міжнародної корпорації Cargill. Агробізнес, харчова промисловість, морський порт, роздрібний ринок, нафту – у новоспеченого олігарха широкий спектр інтересів.

    8830_serhij_pachyski.jpg (66.1 Kb)

    Найсвіжіша новина про успіхи народного депутата Сергія Пашинського змушує по-новому подивитися на ланцюжок розрізнених подій з участю цього активного політика, а також його бізнес-партнера Сергія Тищенка, якому належить група компаній "Фактор". Найсвіжіша новина – про спробу тандему Пашинський-Тищенко "віджати" кілька сотень тисяч тонн нафти у групи "Приват", а також отримати в управління Одеський НПЗ. Але куди голосніші і жорсткіші наслідки для України має інший епізод, що став надбанням публіки в кінці січня – спроба рейдерського захоплення Пашинським та Тищенко одеських активів міжнародної агрокорпорації Cargill. Там і більші суми, ніж у нафтовому епізоді, і мішень рейдерської атаки куди іменитішим.

    Замахуються на "Приват"

    9 лютого на сайті "Українська правда" з'явилося розслідування про долю так званої технологічної нафти, яка була викачана з нафтопроводів в той момент, коли починалася АТО в Донбасі – її переправили частково для зберігання, що належать групі "Приват" нафтопереробні заводи(близько 380 тис т), частково розмістили в резервуарах державної компанії "Укртранснафта"(залишилися трохи більше 200 тис тонн).

    В грудні 2014 року завдяки рішенням Приморського суду Одеси, Одеський НПЗ перейшов під контроль "Укртранснафтопродукту". А 14 грудня 2015 року компанію прийняв новий директор держкомпанії Олександр Горбунов. До роботивін обіймав посаду директора з питань будівництва автозаправної мережі компанії "Фактор" – того самого, який контролюється Сергієм Тищенко. Навряд чи це збіг можна вважати випадковим - як уже писала "Українська правда", державне і приватне підприємства об'єднує тісна кооперація завдяки продажу конфіскованих нафтопродуктів все з того ж Одеського НПЗ.

    Далі, як робить висновки "УП", почнеться більш активний спір з приводу знаходиться на зберіганні "Привату" нафти для того, щоб запустити Одеський НПЗ. І, як робить висновок "Укрправда", поряд з групою "Приват" в Україні з'явиться ще один вертикально інтегрований нафтохолдинг, контрольований, як сказано Пашинським та Тищенко.

    Щоб це сталося, Пашинський&Со повинні не тільки взяти під свій неформальний контроль все ще державний Одеський НПЗ, але і відібрати у групи "Приват", що зберігається на її заводах державну технологічну нафту. Вона зберігається там не безкоштовно – кожен день "лічильник цокає" і нараховує плату за зберігання. Заборгованість, нібито, вже досягла 700 млн грн. Нафта служить своєрідним заставою – гарантією. Держава не сильно рветься платити, наполягаючи на тому, що "Приват" безбожно задер ціну за цю послугу. Загалом, попереду – п'янкий серіал за участю молодого олігарха, старого олігарха і високих посадових осіб із столиці.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шведські бізнесмени позбуваються від землі в Росії

    І той факт, що власники групи "Приват" нині не в самому великому фаворі у влади, аж ніяк не робить "гасконців" безневинними мямлями.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми