Концепція деофшоризації України базуватиметься на принципах Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР).
Про це повідомила голова Нацбанку Валерія Гонтарева.
Йдеться про BEPS (Base Erosion and Profit Shifting), які будуть імплементовані в ЄС з 2017 року. BEPS – це план дій, вироблений ОЕСР і спрямований на протидію розмивання бази оподаткування.
Гонтарева уточнила, що недавно президент Петро Порошенко доручив сформувати робочу групу з питання деофшоризації. “В ході її роботи ми презентували нашу концепцію деофшоризації. Вона була комплексною – документ на 70 сторінок. З боку НБУ за цю проблему відповідає Олег Стринжа – директор нашого фінансового департаменту”, – сказала вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Гонтарєвої оприлюднили неприємну статистику по депозитам
Банкір уточнила, що найбільш глобальна концепція деофшоризації на поточний момент перебуває в роботі. І її ключовими постулатами повинні стати зміни не тільки в валютному законодавстві (зміни чинного з 1993 року Декрету про валютне регулювання), а й ряду інших законів і підзаконних актів.
“Необхідно впровадити кілька першочергових речей. Наприклад, прибрати проблему трансфертного ціноутворення, що дозволить нам істотно лібералізувати поточні операції (експортно-імпортні). Ще потрібно прибрати з ринку сміттєві цінні папери та інші фіктивні фінансові інструменти, чим займається Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку – тоді ми можемо лібералізувати рахунок капітальних операцій і головне – провести деофшоризацію, так як корпоративні права всього приватного великого і середнього бізнесу нашої країни знаходяться в іноземних юрисдикціях. Тобто без цього лібералізація рахунку капітальних операцій буде просто неможлива”, – запевнила Гонтарева.
За її словами, в ході реалізації концепції деофшоризації, тільки в валютному законодавстві потрібно буде поміняти близько 70 законів і підзаконних актів.