Україна може не дочекатися кредиту Міжнародного валютного фонду і до грудня цього року, вважають в Українському аналітичному центрі.
Там це пояснюють тим, що процес ухвалення меморандуму із МВФ дуже затяжний і потребує низки уточнень і узгоджень.
"Нам після 2015 року приходиться практично заново писати меморандум із Міжнародним валютним фондом. Бо частину вимог ми не виконали. Це стосується показників по експорту й імпорту товарів, а також наповнення золотовалютних резервів. Загалом за виконання умов відповідали Нацбанк і Мінфін. Кажуть, що саме остання установа не справилася", - говорить порталу "Знай" Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.
Минулого тижня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що наступний транш МВФ в Україну повинен бути обсягом $1,7млрд. Однак про дату надання грошей він не повідомив. Представники деяких політичних сил стверджують, що причиною гальмування траншу є те, що Україна не приймає однієї з вимог Фонду – збільшення пенсійного віку. Крім цього потрібно прийняти 28 нових законів.
"Це все домисли. Такої офіційної позиції МВФ не оприлюднював. І взагалі, ця установа має вимогу – щоб переговори й положення меморандуму були таємними. Із нашої сторони точні положення знають хіба що Гройсман і Гонтарєва. І то вони при них громадськості не розказують. Взагалі зараз текст угоди наш уряд має відправити в МВФ. Потім отримати звідти правки і зауваження. Виправити все це. А потім це повинна офіційно розглянути рада директорів МВФ. А це все місяці роботи", - пояснює спеціаліст.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порошенко назвав провідну галузь на даний момент
Він припускає, що транш може бути меншим, ніж сподіваються зараз. Спеціалісти МВФ після невиконання Україною вимог стануть обережніше підходити до співпраці.
"Всі, хто каже, що транш буде 1,7 млрд доларів, орієнтуються на минулі перерахунки. Нова цифра невідома. Можливо, вона буде 1,5 мільярди", - каже Олександр Охріменко.
На його думку, вітчизняна економіка суттєво не постраждає від затягування МВФ із кредитом для України, адже вона пристосувалася до теперішніх умов.
Читайте також: Байден озвучив Порошенку умови третього траншу
"Нам зараз бракує не позики Міжнародного валютного фонду, а реальних реформ і збільшення експорту. Тільки цим ми можемо врятувати економіку. Крім того, що півтора мільярда із Міжнародного валютного фонду – це невеликі гроші для України", - пояснює він.
Нагадаємо, два місяці тому чиновники із МВФ повідомляли, що Україна може отримати наступний транш у липні цього року.