Російська валюта відіграє падіння.
Курс російського рубля проти долара і євро впевнено зростає на спробах вартості нафти повернутися на рівень $45 за барель сорту Brent.
Євро пішов нижче 72 рублів, долар подолав позначку в 65 рублів – до мінімумів з 25 липня. Курс долара з розрахунком "завтра" до 13.21 знижувався на 64 копійок – до 64,9 рубля, курс євро – на 75 копійок, до 71,94 рубля, випливає з даних Московської біржі.
"Також сприятливий вплив на російську валюту робить попит на ризикові активи на світових ринках. Оптимізм підтримується рішенням Банку Англії, що зважилися на безпрецедентний зниження процентної ставки вдвічі минулого тижня. У Китаї вийшла позитивна статистика по торговому балансу, яка виявилася сильнішою за очікування ринку, і це теж зіграло на користь ризикових активів", – коментує керівник дирекції фінансових ринків Уральського банку реконструкції та розвитку (Убрир) Володимир Зотов.
"Підтримку нафтовим котируванням надають очікування ОПЕК про збільшення світового попиту на нафту в другій половині 2016 року. Позиції євро до рубля виглядають слабкими через тривале зниження євро до долара. Підтримку світовій резервній валюті надає сильна липнева статистика по ринку праці в США (по зайнятості і зростання середньої погодинної заробітної плати)", – відзначає Сергій Кочергін з групи компаній Exness.
Прогнози
Що стосується найближчих перспектив, ризики повернення долара до позначки 65,46 рубля великі, проте потім зміцнення рубля може продовжитися до рівня 64,5 рубля, вважають аналітики Dukascopy.
"На цьому тижні ми очікуємо, що рубль буде торгуватися в діапазоні 64,5-65,5 рубля за долар, користуючись підтримкою цін на нафту, які поки залишаються поблизу комфортного рівня $ 45 за барель", – прогнозує Зотов з Убрир.
У понеділок пара долар-рубль, найімовірніше, втримається в діапазоні 64,8-65,1, вважають стратеги "Сбербанк КІБ".
"Кореляція між цінами на нафту і курсом рубля досягла максимальних значень з початку березня, коли нафта активно відновилася в ціні, тому подальше зміцнення російської валюти буде залежати від нафтової статистики, яка буде опублікована в США. У вівторок вийдуть дані Американського інституту нафти по товарних запасах нафти і короткостроковий прогноз по ринку енергоносіїв від Управління енергетичної інформації", – коментують вони.
У понеділок варто звернути увагу на підсумки аукціону валютного РЕПО, рекомендує Кочергін з Exness. "Банк Росії запропонує своїм молодшим колегам $ 4,9 млрд на 28 днів. Якщо попит на валюту залишиться незадоволеним, то банкам доведеться купувати її з відкритого ринку. Протягом дня вірогідні коливання долара в діапазоні 64,5-65 рублів", – говорить він.