На минулому тижні долар подешевшав на всіх сегментах валютного ринку на 1,6%-2,8% спочатку на очікуваннях надходження третього траншу МВФ за програмою розширеного фінансування, а потім на доконаному факті. Як і прогнозувалося нами на минулому тижні, етап прискореної девальвації гривні, що спостерігався попередній місяць, вже позаду.
Про це повідомляє Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі.
За тиждень офіційний курс долара США, встановлений НБУ, знизився з 26,64 грн до 26,21 грн, або на 1,6%. Середньозважений курс долара на міжбанку, за даними регулятора, знизився за цей же час з 26,67 грн до 25,92 грн, або на 2,8%. Середні курси купівлі/продажу долара на готівковому ринку змінилися за тиждень з 26,39/26,70 до 25,75/26,22. Таким чином, купівля знизилася на 2,4%, а продаж на 1,8%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українців чекає тотальна верифікація їхніх доходів
Керівництво Нацбанку України вже анонсувало перспективи отримання ще двох траншів програми до кінця поточного року, проте ця інформація поки що ніяк не підтверджена з боку МВФ. Про що можна говорити з високим ступенем впевненості, так це про отримання кредитних гарантій уряду США на $1 млрд, під які можна розмістити єврооблігації з мінімальною прибутковістю, близькою до прибутковості американських держ. паперів.
Крім того, найближчим часом можна розраховувати отримати половину обіцяної макрофінансової допомоги Євросоюзу. Загальний пакет допомоги сягає 1,2 млрд євро, таким чином, йдеться про отримання 600 млн євро до кінця місяця.
“Серед інших новин минулого тижня слід згадати чергові кроки з лібералізації валютного ринку і зниження облікової ставки з 15,5% до 15%. Теоретично ці заходи могли б мати негативний вплив на вартість гривні, однак на тлі надходження грошей МВФ ці фактори виявилися малозначущими”, – відзначає старший аналітик Альпарі.
За прогнозами Іосуба, до кінця поточного тижня офіційний курс долара може знизитися до 25,8 грн.