Фінанси. Гроші. Валюта Автор: admin Друкувати

Е-декларування остаточно підірвало довіру до гривні

  • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: Е-декларування, НАБУ

    Вчора завершився термін першого в історії України електронного декларування статків чиновників. Понад 120 тис. урядовців відзвітували про своє майно та прибутки, набуті у 2015 році. Українців шокували мільйонами доларів готівки, величезною кількістю землі та нерухомості, вразили колекціями дорогих картин, годинників, антикваріату, стародруків та ювелірних виробів. А, відтак, пересічний громадянин зрозумів, що між ним та чиновником й надалі пролягає величезна прірва.

    0794_1471260628-4415-foto-unian.jpg (37.38 Kb)

    На думку голови ГО "Громадська ініціатива розумних рішень" Сергія Розумного, е-декларування створило небезпечну тенденцію для національної валюти України, оскільки засвідчило, що чиновники не бажають зберігати свої кошти у гривні, а тим паче − не довіряють банкам, адже кількість тих громадян, які задекларували кошти саме на рахунках банківських установ, – мінімальна.

    "Українці зрозуміли, що чиновники не тільки безсоромно багаті, але й не довіряють ні гривні, ні фінансовим установам, надаючи перевагу готівці у доларах та євро. Це ганьбить країну, оскільки чиновники, які б мали пропагувати довіру до національної валюти та банків, на практиці діють навпаки, підриваючи довіру до гривні", - повідомив Сергій Розумний.

    Також голова "Громадської ініціативи розумних рішень" зазначив, що, декларуючи великі суми готівки, чиновники вже зараз готують пояснення на випадок не задекларованої раніше нерухомості чи майна.

    "Переконаний, що наслідком е-декларування стане низка питань громадськості на кшталт таких: звідки взявся кожен долар у деклараціях тих, хто ніколи не працював. Попереду велика робота НАБУ. Також я переконаний, що жоден чиновник, який пропагує ідеї детінізації української економіки, не може декларувати мільйони готівкових доларів, велику кількість нерухомості, тому, за всі ці гроші потрібно буде відповісти, до копійки", - наголосив Сергій Розумний.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми