Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Financial Times назвали економічні наслідки перемоги Трампа

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: Financial Times, Трамп, економіка

    Республіканець може захистити активи американських компаній від іноземних покупців.

    3775_1478676122_14626975-5516.jpg (73.46 Kb)

    Банкіри та юристи тепер практично впевнені в позитивному впливі перемоги Дональда Трампа на президентських виборах в США на ринок злиттів і поглинань (M&A).

    Про це пише Financial Times.

    Британське видання зазначає, що раніше в цьому році можливість обрання Трампа президентом США представлялася катастрофою для M&A.

    Експерти, однак, обумовлюють, що позитиву слід чекати щодо угод, що укладаються між американськими компаніями, тоді як спроби поглинання американських активів іноземними конкурентами можуть бути зустрінуті прохолодно.

    "Трамп все життя займався операціями. У поєднанні з платформою Республіканської партії це є хорошим знаком для загальної обстановки в сфері корпоративних угод", – вважає юрист Dechert Ерік Сігел.

    Книга Трампа "Мистецтво укладати угоди" знову увійшла в моду серед нью-йоркських бізнесменів, які, перечитавши її, вирішили, що в першу чергу новий президент буде прагматиком, пише видання.

    На думку фахівців з M&A, Трамп і його адміністрація прихильно поставляться до всіх злиттів і поглинань, які будуть відповідати заявленим цілям республіканця: відновлення інфраструктури США, підвищенню продуктивності і розширення потужностей в енергетиці та оборонної промисловості, а також підтримці робочих місць в обробній промисловості.

    "Трамп як президент може виявитися не таким різким, як Трамп-кандидат. Видається, що його інстинкти будуть спрямовані на підтримку бізнесу і зайнятості", – зазначив керівник відділу корпоративного права юрфірми Freshfields Саймон Марчант.

    Традиційно президенти-республіканці і призначені ними регулятори набагато охочіше дозволяли угоди, ніж демократи.

    Так, при Джорджі Буші-молодшому Вашингтон оскаржував в середньому 14 угод на рік, а при Біллі Клінтоні – 32 на рік. За перші шість років президентства Барака Обами міністерство юстиції публічно заперечило в середньому 17 M&A на рік, заблокувавши в останні роки кілька надвеликих угод, включаючи спробу Comcast поглинути Time Warner Cable за 45 млрд доларів в 2014 році, злиття Sprint і T-Mobile, а також Halliburton і Baker Hughes.

    Нині остаточного рішення влади чекає цілий ряд угод на суму майже 300 млрд доларів, включаючи два M&A в сфері медичного страхування загальною вартістю понад 85 млрд доларів.

    "Головне завдання – забезпечити спадкоємність політики Мін'юсту. Наші ключові галузі відрізняються дуже високим ступенем концентрації, і це створює величезні проблеми з точки зору конкуренції", – стверджує президента Американського антимонопольного інституту Дайана Мосс.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У владі повідомили про необхідний перехід на ІD-картки

    При цьому деякі політологи зазначають, що кампанія Трампа була більш популістською і містила більше положень про втручання держави в економіку і бізнес, ніж прийнято у республіканських кандидатів, тому його подальші кроки важко прогнозувати.
    Зокрема, Трамп говорив, що при ньому оголошена, але не завершена угода AT & T і Time Warner на 85 млрд доларів не відбудеться, оскільки така концентрація негативно позначиться на споживачах. Він також згадував, що був проти об'єднання Comcast і NBCUniversal, що відбувся в 2013 році.

    "Його не радують злиття в медійній сфері з урахуванням того, як до нього ставилися ЗМІ", – коментує професор бізнес-школи Росса при Мічиганському університеті Ерік Гордон.

    Financial Times зазначає, що поки не зрозуміло, чи буде такий підхід поширюватися на всі галузі економіки і чи виллється він у реальні обмеження.

    Протекціонізм Трампа може привести до більш жорсткого контролю операцій, в яких іноземні компанії купують американські корпорації.

    Ряд представників банківського сектора і юристів прогнозують, що пропозиція німецької хімкомпаній Bayer купити американського виробника насіння і сільськогосподарських хімікатів Monsanto буде вивчено під лупою і угода може зірватися.

    "Забудьте про китайські компанії, які купують американські активи, це було складно зробити при Обамі, а при Трампа буде ще складніше", – заявило FT джерело в банківських колах.

    Разом з тим, угода двох американських хімкомпаній Dow Chemical і DuPont вартістю 130 млрд доларів може швидко отримати зелене світло, оскільки вона допоможе компаніям США рости, розвивати бізнес і успішніше конкурувати на світовому ринку, вважають аналітики.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми