Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Гроші Януковича не "хочуть націоналізовуватися"

  • Джерело: znaj.ua.  → Ключові теги: Янукович, гроші, ВР

    За майже чотири роки президентства Віктора Януковича з України виведено $30-40 млрд.

    3061_thumb_1.jpg (19.52 Kb)

    При цьому, за даними Мін'юсту, ні сьогодні з цих грошей нічого не повернулося в український бюджет. Водночас, експерти говорять, що за два з половиною роки розслідування українській владі вдалося повернути 250 тис. гривень.

    За словами директора Центру протидії корупції (ЦПК) Дарини Каленюк, причиною такої ситуації є вкрай низький рівень розслідування економічних злочинів, за якими відбулися арешти активів. Щоб повернути гроші потрібен вирок суду.

    З березня 2014 року по жовтень 2016 року щодо екс-чиновників часів Януковича підготовлено більше 500 матеріалів та виявлено підозрілих операцій на суму 176 млрд гривень.

    В Україні на рахунках фізичних і юридичних осіб, пов'язаних з Януковичем, заблоковані $1,54 млрд, а за кордоном – ще $107,19 млн, 15,87 млн євро і 135,01 млн швейцарських франків.

    Однак з цих коштів практично нічого не повернулося в Україну.

    Передбачалося, що кошти від реалізації конфіскованого майна будуть передаватися до цільового фонду бюджету на потреби оборони та безпеки.

    На 2017 рік Кабмін заклав до бюджету 10,5 млрд грн, повернення активів, отриманих злочинним шляхом.

    Як відзначили аналітики ЦПК, протягом останніх трьох років держава вкрай неефективно управляла арештованим майном, в результаті чого його масово почали розкрадати. Зокрема, це стосується резиденцій Пшонки та Януковича.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт прогнозує ціновий стрибок на ринку нерухомості

    За словами Каленюк, досі ніхто чітко не знає, що заарештовано, хто арештовував, яка вартість майна і що з ним далі відбувається. Невідомо також, з чого знято арешт, ким і на якій підставі. Крім того, нерідко арешти на майно вчасно не подовжуються.

    "Це або саботаж, або недбалість у судовій системі. Наприклад, австрійські активи Клюєва. Через нерозторопність органів слідства, які в потрібний момент не продовжили заборону на відчуження, їх перепродали китайцям. А це величезні кошти", - заявив виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин.

    На думку фахівців, дані за активами, повинен акумулювати спеціальний реєстр, який планується створити на базі нового Національного агентства з повернення та управління активами, отриманими незаконним шляхом.

    Відзначимо, ще в листопаді минулого року Верховна Рада передбачила створення агентства з повернення активів. Однак тільки місяць тому у нього з'явився голова – заступник міністра юстиції Антон Янчук.

    На відомство покладаються дві основні функції: пошук незаконних активів (не тільки режиму Януковича) і управління конфіскованим майном. Крім того, завданням органу буде як мінімум збереження, а як максимум примноження їх вартості.

    Водночас, за словами Янчука, проблемою є те, що агентство не може впливати на якість розслідування, і не може змусити Генпрокуратуру прийняти матеріали агентства або шукати активи за своєю ініціативою.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми