Експерти вважають, що курс гривні в найближчі кілька тижнів буде залишатися стабільним.
МВФ переніс рішення про надання Україні чергового кредитного траншу. В результаті блокади Донбасу макроекономічна ситуація в країні змінилася, тому Рада директорів МВФ повинна переглянути своє рішення з урахуванням нових реалій. Аналітики впевнені: ризиків девальвації національної валюти найближчим часом немає.
"Загрози різкої девальвації гривні немає. Гривня вже була девальвована, а з початку року повільно зміцнюється", – розповідає заступник директора аналітичного департаменту Альпарі Наталя Мільчакова. За оцінками "Альпарі", в найближчий місяць долар в Україні буде продаватися по 26,8-27 гривень. Експерт з питань фінансової політики Інституту суспільно-економічних досліджень Антоніна Дешко додає: останнім часом український валютний ринок демонструє "чудеса стійкості". Національна валюта коливається протягом останнього місяця в межах 27,18 (максимальне значення другого березня) до 26,18 (мінімальне значення 13 березня) гривень за долар.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто з українців у травні втратить субсидію
"Є надія, що найближчим часом курсові коливання будуть незначними. Хоча не варто виключати вплив психологічного фактору і викликаних ним спекулятивних настроїв на ринку. У більш довгостроковій перспективі на стан валютного ринку може істотно позначитися вплив недонадходжень валютної виручки від підприємств металургії", – додає експерт.
Проте є й позитивні фактори. Так, найближчим часом (орієнтовно в кінці березня/початку квітня) Україна може отримати другий транш макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі 600 мільйонів євро. Відповідне рішення вже прийнято 16 березня. Гроші поповнять валютні резерви Нацбанку.
Ситуація з МВФ на допомогу від Євросоюзу не позначиться. "Ми уважно відстежуємо ситуацію навколо рішення МВФ, але на даний момент наше оголошення, зроблене в минулий четвер, 16 березня, залишається в силі, тобто Україна зможе отримати другий транш в кінці березня або на початку квітня 2017 року", – йдеться в повідомленні прес-служби представництва Євросоюзу.
До речі, можлива девальвація гривні дозволить Кабміну збільшити надходження в бюджет країни. Бюджет країни через блокаду втратить близько 10 мільярдів гривень, але якщо гривня девальвує, держава збере на 14,8 мільярдів гривень податків більше. В результаті бюджет по доходах вийде в плюс на 3,9-4,7 мільярда.