Запропоновані президентом США Дональдом Трампом скорочення податків і скасування фінансових правил можуть спровокувати новий виток фінансових ризиків такого типу, які передували кризі 2008 року.
Про це йдеться у звіті МВФ щодо глобальної фінансової стабільності.
Відзначається, що за останні півроку ризики для економічної стабільності знизилися завдяки посиленню світового економічного зростання та більш високим процентним ставкам.
Незважаючи на це, через запропоновану республіканцями податкову реформу компанії з високою часткою позикових коштів можуть бути нездатні перевести приріст грошових потоків у виробничі капіталовкладення, які можуть допомогти стійкому зростанню. Замість цього отриманий потік грошей, який, найімовірніше, буде включати в себе репатріацію прибутків, отриману за кордоном багатонаціональними корпораціями, може бути спрямований на певні ризиковані справи. Це, зокрема, придбання фінансових активів та виплата дивідендів, що буде найбільш поширено в галузях інформаційних технологій та охорони здоров’я.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мінсоцполітики анонсувала укладення трудових договорів в онлайн
“Такі ризики пов’язані з переривчастими великими дестабілізуючими коливаннями в фінансовій системі за останні кілька десятиліть”, – пояснили у Фонді.
Більш того, в МВФ нагадали, що зміни в податковому законодавстві США завжди призводили до негативних наслідків, в тому числі і до кризи 2008 року.
Таким чином, від запропонованих Трампом податкових скорочень і планів витрат інфляція і процентні ставки можуть зрости більш різко, ніж очікувалося. Це може призвести до збільшення волатильності ринку і підвищення вартості обслуговування боргу для корпоративних балансів.