У Верховній Раді зареєстровано законопроект Кабінету міністрів №6350, який вносить суттєві зміни до закону “Про відпустки” та Кодексу законів про працю України у зв’язку з усиновленням новонароджених дітей відразу ж з пологового відділення.
Зараз жінці-усиновителю надається одноразова оплачувана відпустка (56 днів за одну дитину або 70 днів при усиновленні двох і більше) для адаптації дитини в сім’ї.
Законопроектом цю норму пропонується скасувати – вилучено пункт про те, що особам, які усиновили новонароджених дітей безпосередньо з пологового будинку, надається відпустка з дня усиновлення тривалістю 56 або 70 днів. Це питання пропонується батькам вирішувати з урахуванням Кодексу законів про працю України та закону україни “Про відпустки”. Людина, що всиновила дитину, має право на відпустку у зв’язку з усиновленням дитини за умови, якщо заява про надання відпустки надійшла не пізніше трьох місяців з набрання законної сили рішення про усиновлення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майже всі старі багатоповерхівки потребують ремонту - Мінрегіон
Згідно із Сімейним кодексом, дитина, покинута в пологовому будинку, може бути усиновлена після досягнення нею 2-місячного віку. Такий термін надається службам у справах дітей для проведення роботи з батьками та родичами за повернення дитини в біологічну сім’ю.
Виходить, що норми Кодексу законів про працю, закону “Про відпустки” суперечать вимогам Сімейного кодексу України в частині усиновлення дітей до 2 місяців.
Зміни повинні привести Кодекс законів про працю України та Закон України “Про відпустки” у відповідність до вимог Сімейного кодексу України щодо усиновлення дітей віком від двох місяців.