Падіння економіки США є симптоматичним, а не системним, і буде сповільнюватися.
Про це в інтерв'ю Reuters стверджує головний економіст Міжнародного валютного фонду Моріс Обстфельд.
На його думку, така тенденція зумовлена невизначеністю намірів президента Дональда Трампа і його планами щодо фіскальної політик держави.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Гроші Лазаренка" можуть повернутися в Україну
Обстфельд зазначив, що економіка Китаю демонструє спад, тоді як країни Єврозони і Японія поки перебувають у відносній стабільності.
Він нагадав, що останній прогноз фонду повідомляв про глобальне зростання економіки Америки до 3,5% в цьому році і 3,6% в 2018.
Однак з тих пір на світовому просторі відбулися певні "зрушення". Очікується, що переглянуті в першому кварталі квартальні дані по ВВП США підтвердять, що він виріс менш ніж на 1% за індексом ECONG7.
"Ми бачили слабкий перший квартал в США, який ми інтерпретуємо як тріск, а не зміну фундаментальної траєкторії економіки США ... М'який патч, іншими словами", - сказав Обстфельд.
Що стосується Китаю, МВФ констатує досить енергійні заходи для уповільнення зростання кредитування і кращого розуміння того, що відбувається в тіньовому банківському секторі.
Більш слабкий долар і низькі дохідності за облігаціями з'явилися потенційним стимулом для ринків, що розвиваються, та інших глобальних позичальників. Японія демонструє кращі результати, ніж очікувалося, так само як і єврозона, яка в цьому місяці побачила, що Франція обрала про-бізнесмена Макрона замість анти-європейської Ле Пен.
"Якщо ви подивитеся на м'які індикатори, PMI, навіть у Франції, де жорсткі показники не були дивовижними, ви отримаєте деякий натяк, що може бути несподіваний стрибок вгору", - сказав Обстфельд.
Зміцнення єврозони викликало пожвавлення і розмови про те, що Європейський центральний банк знову скоротить свою програму стимулювання до кінця року.