Для досягнення прогнозного рівня, передбаченого Мінфіном, – 29,3 гривні в середньому по року, національна валюта повинна в другому півріччі знецінитися як мінімум до 32 гривень за долар, пояснює аналітик Наталя Мільчакова.
Однак такий прогноз можна назвати песимістичними. Наприклад, в Центрі Разумкова прогнозують курс гривні близько 27 гривень у другому півріччі, а в Concorde Capital припускають, що в кінці цього року долар буде коштувати 28,5 гривні. Сама ж Наталя Мільчакова передбачає, що вже восени курс долара буде коливатися в межах 26-28 гривень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бізнес назвав реальний курс долара на 2018 рік
“Ризиком може стати, наприклад, відмова Міжнародного валютного фонду або інших міжнародних фінансових організацій надавати кредити Україні. Іншим ризиком може стати падіння світових цін на зерно, метали і інші експортні товари України, а також падіння світової ціни на нафту, що може негативно вплинути на попит зарубіжних імпортерів на українські товари. Проте який буде курс восени – реально може знати тільки Нацбанк України, оскільки гривня дорожчає і дешевшає в основному завдяки політиці, яку Нацбанк проводить на валютно ом ринку”, – розповідає Наталя Мільчакова.
У порівнянні з валютами багатьох інших країн, що розвиваються, вважає експерт, гривня малоліквідна і мало цікавить валютних спекулянтів.